RU

Компенсація для Коломойського: Кабмін затвердив нову версію закону 2571 - НВ

24.03.2020, 13:33
Компенсація для Коломойського: Кабмін затвердив нову версію закону 2571 - НВ - Фото
Денис Шмигаль (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

23 березня Кабінет міністрів затвердив нову версію банківського законопроекту, який регулює порядок судового оскарження рішень НБУ про виведення банків з ринку (так званий "антиколомойський закон"), пише видання НВ з посиланням на копію документу.

Початкова версія законопроекту була зареєстрована в парламенті під номером 2571, ЗМІ називали закон "антиколомойським", оскільки він прямо стосується судових процесів, ініційованих екс-власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим проти націоналізації банку.

Головне нововведення проекту, порівняно з попередніми редакціями - зміна формули, за якою Коломойський і Боголюбов можуть у суді вимагати компенсацію за втрату банку. Законопроект встановлює поняття "реальних збитків", які потрібно підтвердити за допомогою міжнародної аудиторської компанії за принципом вартості акцій банку, яку міг би сплатити гіпотетичний покупець на момент рішення про неплатоспроможність. Компанію обирає український суд, який вирішує чи можуть екс-бенефіціари претендувати на компенсацію.

Ще одне важливе нововведення: навіть якщо екс-власники банку-банкрута отримають право на відшкодування збитків, це не звільняє їх від іншої відповідальності, зокрема, за потенційне шахрайство за допомогою підконтрольної фінустанови.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • У першій версії законопроекту 2571 також встановлювалася конкретна формула "реального збитку" (зобов'язання за вирахуванням капіталу, зваженого на якість активів). Власник банку повинен сам звернутися до аудитора, щоб довести такий збиток. Від цієї позиції автори відмовилися. Детальніше про те, як писали цей документ і навіщо він потрібен - тут>>>.
  • Верховна Рада була близька до голосування відносно скороченої версії законопроекту 2571 на початку лютого, але тоді доопрацьовану версію авторства голови фінкомітету Данила Гетманцева не схвалив МВФ. Деталі тут>>>.
  • Ухвалення закону входить до списку prior actions, які Україна повинна виконати для отримання нової програми Міжнародного валютного фонду. Зараз Україна претендує на розширену допомогу МВФ через пандемію коронавірусу. ЗМІ повідомляли про $7 млрд - $10 млрд.

Читайте російською: Компенсация для Коломойского: Кабмин утвердил новую версию закона 2571 – НВ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини