RU

Компанія Коломойського погасила борг ПриватБанку перед НБУ

02.10.2019, 13:10
Компанія Коломойського погасила борг ПриватБанку перед НБУ - Фото
Ігор Коломойський

ТОВ Арлан виконало зобов'язання перед Національним банком України за згодою, частково погасивши заборгованість  ПриватБанку  по кредиту рефінансування. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У травні 2018 року Нацбанк подав до Господарського суду Дніпропетровської області позов про звернення стягнення на нерухоме майно, що належить ТОВ Арлан. Це майно було передано в іпотеку в якості забезпечення зобов'язань ПриватБанку по кредиту рефінансування.

Як відзначають в НБУ, це вже другий приклад вирішення судової суперечки по майновим поручителям по кредитних зобов'язаннях Приватбанку шляхом укладення мирової угоди.

  • Вперше мирову угоду між НБУ та АТ Нікопольський завод феросплавів було затверджено Господарським судом Дніпропетровської області в серпні 2019 року. А вже 6 вересня завод достроково виконав зобов'язання перед НБУ.
  • 20 вересня співробітники Нікопольського заводу феросплавів пікетували головний офіс Приватбанку. За словами мітингувальників, на заводі їм сказали: "Ідіть, забирайте вашу зарплату у ПриватБанку". У НБУ тоді заявляли, що це тиск на банк і провокація, оскільки ПриватБанк не є стороною мирової угоди між регулятором і підприємством.
  • У 2018 року НБУ подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов'язаних з ним 32 компаній - майнових поручителів про стягнення близько 10 млрд грн. Йдеться про заборгованість по п'яти кредитним угодам. Суди вже прийняли 21 рішення на користь НБУ на 1,2 млрд грн. Сьогодні на різних етапах судових розглядів знаходиться ще понад 200 подібних справ і не тільки по відношенню до ПриватБанку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини