Компанія Ахметова вирішила закрити торговельну мережу Брусничка

12.11.2019, 13:19
Компанія Ахметова вирішила закрити торговельну мережу Брусничка - Фото
Рінат Ахметов (Фото - EPA)

Компанія Український рітейл (належить групі СКМ Ріната Ахметова), яка володіє мережею Брусничка, вирішила закрити свої магазини. Про це розповіли НВ Бізнес три джерела - два директори торгових мереж і керівник девелоперської компанії.

"Остаточне рішення про закриття бізнесу вже прийнято, магазини поступово закривають", - повідомив директор торгової мережі, що побажав залишитися неназваним.

Факт виходу мережі з ринку підтвердив і директор компанії Український рітейл Євген Хворостянко.

Брусничка - це друга українська мережа після Амстора Вадима Новинського, яка закривається після початку війни на Донбасі.

"Конкуренція на ринку рітейлу дуже жорстка, а більшість кращих місць на сході країни зайняло АТБ. Після втрати більшої частини свого бізнесу ні Брусничка, ні Амстор не змогли функціонувати", - говорить директор торгової мережі, котрий побажав залишитися неназваним. І додав, що для Ріната Ахметова Брусничка не є профільним активом, тому акціонер компанії міг прийняти рішення не підтримувати цей бізнес.

Але, як зазначає видання, відхід із ринку торговельної мережі Ріната Ахметова може виявитися не надто простим.

У середині жовтня Господарський суд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства компанії Український рітейл за заявою її генерального директора. Загальна кредиторська заборгованість компанії становить 1,098 млрд грн, сказано в ухвалі суду. Банкам компанія винна близько 186 млн грн, співробітникам - 6,5 млн грн. Але найбільша заборгованість, у розмірі 652 млн грн у рітейлера перед постачальниками.

Активів компанії не вистачить, щоб розрахуватися з усіма боргами. Балансова вартість активів Українського рітейла становить близько 223 млн грн, а розмір дебіторської заборгованості - близько 34 млн грн.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников