Компанія Ахметова вирішила закрити торговельну мережу Брусничка

12.11.2019, 13:19
Компанія Ахметова вирішила закрити торговельну мережу Брусничка - Фото
Рінат Ахметов (Фото - EPA)

Компанія Український рітейл Ріната Ахметова закриває свою мережу продуктових магазинів Брусничка. Місяць тому стартувала процедура банкрутства

Компанія Український рітейл (належить групі СКМ Ріната Ахметова), яка володіє мережею Брусничка, вирішила закрити свої магазини. Про це розповіли НВ Бізнес три джерела - два директори торгових мереж і керівник девелоперської компанії.

"Остаточне рішення про закриття бізнесу вже прийнято, магазини поступово закривають", - повідомив директор торгової мережі, що побажав залишитися неназваним.

Факт виходу мережі з ринку підтвердив і директор компанії Український рітейл Євген Хворостянко.

Брусничка - це друга українська мережа після Амстора Вадима Новинського, яка закривається після початку війни на Донбасі.

"Конкуренція на ринку рітейлу дуже жорстка, а більшість кращих місць на сході країни зайняло АТБ. Після втрати більшої частини свого бізнесу ні Брусничка, ні Амстор не змогли функціонувати", - говорить директор торгової мережі, котрий побажав залишитися неназваним. І додав, що для Ріната Ахметова Брусничка не є профільним активом, тому акціонер компанії міг прийняти рішення не підтримувати цей бізнес.

Але, як зазначає видання, відхід із ринку торговельної мережі Ріната Ахметова може виявитися не надто простим.

У середині жовтня Господарський суд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства компанії Український рітейл за заявою її генерального директора. Загальна кредиторська заборгованість компанії становить 1,098 млрд грн, сказано в ухвалі суду. Банкам компанія винна близько 186 млн грн, співробітникам - 6,5 млн грн. Але найбільша заборгованість, у розмірі 652 млн грн у рітейлера перед постачальниками.

Активів компанії не вистачить, щоб розрахуватися з усіма боргами. Балансова вартість активів Українського рітейла становить близько 223 млн грн, а розмір дебіторської заборгованості - близько 34 млн грн.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II