RU

Компанія Ахметова отримала нафтогазову площу, в яку Нафтогаз вклав 750 млн грн

31.08.2020, 18:11
Компанія Ахметова отримала нафтогазову площу, в яку Нафтогаз вклав 750 млн грн - Фото
Фото: прес-служба Укргазвидобування

Компанія Нафтогазгеорозвідка, що належить DTEK oil and gas B.V. Ріната Ахметова, виграла аукціон на отримання спеціального дозволу на користування надрами Будищансько-Чутівської площі в Полтавській області. Про це свідчать дані Prozorro.

Права на користування передані на 20 років. Компанія заплатила за лот 650 млн грн. Це на 500 000 грн більше, ніж пропозиція Укргазвидобування, що входить в групу  Нафтогаз України.

Після публікації результату аукціону Нафтогаз  заявив про понесені збитки, у зв'язку з продажем площі.

"За п'ять років, з кінця 2011 року, компанія інвестувала в освоєння Будищансько-Чутівської площі 750 млн грн. Висока рекордна ціна, за якою була продана площа, свідчить про високу ринкову оцінку завданих Нафтогазу збитків", - йдеться в заяві компанії.

Нафтогаз нагадує, що 13 березня 2017 року Держгеонадра анулювала видані компанії спеціальні дозволи на користування надрами даної ділянки. У червні 2020 року Держгеонадра оголосила про намір виставити Будищансько-Чутівську площу на відкритий аукціон.

"Рішення Держгеонадр про призупинення дії спецдозволів компанії - неправомірне. Нафтогаз продовжує оскаржувати це рішення в судових інстанціях", - йдеться в заяві.

В аукціоні з продажу Будищансько-Чутівської площі, крім Нафтогазгеорозвідки  і Укргазвидобування, брали участь ще три компанії: Індепендент Енерджі Сервісез (Великобританія), Регал Петролеум Корпорейшн (належить Вадиму Новинському), і Видобувна компанія "Укрнафтобуріння" (належить Ігорю КоломойськомуВіталію Хомутинніку и Павлу Фуксу).

  • 14 листопада 2017 року Апеляційний адміністративний суд Києва, який залишив у силі прийняте у вересні рішення Окружного адмінсуду про позбавлення Нафтогазу України права на розробку Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писаревської газоносних площ.
  • 15 грудня 2017 року Держгеонадр анулював ліцензії Нафтогазу. Йшлося про спецдозволи на користування Оболонською, Будищансько-Чутівською і Писаревською площами.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини