RU

Компанії Ахметова, Пінчука і Козицького отримали нафтогазові ділянки на 50 років

31.12.2020, 14:57
Компанії Ахметова, Пінчука і Козицького отримали нафтогазові ділянки на 50 років - Фото
Церемонія підписання договорів на розробку нафтогазових ділянок (Фото: пресслужба Держгеонадр)

Державна служба геології та надр підписала сім угод із чотирма компаніями, переможцями конкурсу на розробку нафтогазових ділянок строком на 50 років. Про це повідомляє пресслужба Держгеонадр.

Договори укладені з компаніями Укргазвидобування (входить до Групи Нафтогаз) на розробку Бузівської, Бакалійської, Берестянської і Іванівської площ), з ДТЕК Нафтогаз (належить Рінату Ахметову) на розробку Зіньківської ділянки, Geo Alliance Group (пов'язана з Віктором Пінчуком) – на Софіївську площу і Західнадрасервіс (кінцевим бенефіціарним власником в держреєстрі юросіб вказаний Зіновій Козицький) – на Угнівську ділянку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Загальна площа відданих на розробку ділянок – понад 7000 кв.км. Сума гарантованих інвестицій від розробників – $355 млн.

"Угода про розподіл продукції передбачає, що Україна передає право інвестору на визначений термін проводити пошук, розвідку та видобуток вуглеводнів на ділянках надр, а інвестор бере зобов'язання виконувати роботи за свій рахунок і отримувати плату у вигляді частини видобутої продукції", – пояснив глава Держгеонадр Роман Опімах.

Як підкреслюють у Держгеонадрах, відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями" (т.зв. "закон щодо інвестиційних нянь"), інвестори, що вкладають кошти в пріоритетні галузі, включаючи видобувну, отримають стимули від держави.

Кабінет міністрів оголосив про надання договорів на дев'ять ділянок у 2019 році. У липні минулого року міжвідомча комісія при міністерстві енергетики та вугільної промисловості визначила переможців конкурсу, яких, згодом схвалив Кабмін. У грудні було погоджено сім угод про розподіл продукції з урахуванням умов конкурсу та заявок переможців. Доопрацювання угоди щодо Варвинської ділянки з компанією Ukrainian Energy ще триває. Компанія Укрнафтобуріння виграла конкурс із Русанівської ділянки, але відмовилася від підписання угоди.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини