RU

Компанії Ахметова дозволили не платити за експорт електроенергії

02.12.2020, 10:55
Компанії Ахметова дозволили не платити за експорт електроенергії - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Господарський суд Києва заборонив Укренерго виставляти рахунки компанії Ріната Ахметова ТОВ "Д. Трейдінг" за послуги при експорті електроенергії і включати їх до первинних документів, якими оформлюються послуги з передачі електроенергії. Про це повідомляє Finbalance.

Компанія заявляла, що згідно з договором, обсяг послуг із передачі електроенергії надає Укренерго і який є підставою для розрахунків, повинен визначатися виключно на підставі фактичних обсягів споживання енергії споживачами позивача, при цьому умови договору не передбачають включення до обсягів послуг із передачі обсягів електроенергії, що експортується.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Суд погодився з доводами позивача і вказав, що обов'язок із сплати тарифу за передачу, зокрема, щодо обсягів експортованої електроенергії було введено постановою НКРЕКП №360. Разом із тим, рішенням Окружного адмінсуду Києва відповідні норми скасовані.

Холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов'язання із синхронізації свого законодавства з ЄС. При цьому ДТЕК через суди намагається отримати право не платити держкомпанії борг.

  • 2 вересня Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов Укренерго до ТОВ "Д. Трейдінг" про стягнення 651 млн грн.
  • 26 жовтня ДТЕК Ахметова виграла суд про виплату за передачу електроенергії при експорті.
  • 3 листопада Західний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укренерго і залишив без змін рішення Господарського суду Львівської області, яким держкомпанії на підставі згаданих судових рішень було відмовлено в задоволенні позову до "ДТЕК Західенерго" (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про стягнення 425,8 млн грн .

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини