RU

Комісія з "Росукренерго" спіткнулася на гриф "секретно"

17.11.2010, 14:55
Комісія з
1e7fc584fb545c6c79154d24c3bb977a.jpg

Комісія з "Росукренерго" спіткнулася на гриф "секретно"
Комісія з розслідування обставин розгляду позову "Росукренерго" у Стокгольмському арбітражному суді і арешту екс-глави Держмитслужби Анатолія Макаренка не досягла результату, оскільки СБУ засекретило "справу Макаренка". Про це повідомив журналістам глава тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Роман Зварич за результатами засідання комісії.

"Ми не виконали мандат, який отримали від Верховної Ради України щодо розслідування фактів можливої корупції при винесенні рішення Стокгольмського суду і щодо законності затримання пана Макаренка", - сказав Р.Зварич, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Р.Зварич зазначив, що причина такої ситуації банально проста. "Відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальну справу за тими договорами, які були підписані раніше, ще при уряді Юлії Тимошенко, зокрема, договори між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", відповідно до яких трохи більше 11 млрд. кубометрів газу перейшли у власність НАКу при поступці боргу "Росукренерго" перед "Газпромом", - пояснив він.

Р.Зварич наголосив, що серед матеріалів цієї кримінальної справи як мінімум один документ має гриф "секретно", що відповідно до Кримінально-процесуального кодексу дає змогу слідчому засекретити усі матеріали такої кримінальної справи. "Що, до речі, і сталося, і крім того, що ми направили майже сто різних звернень комісії на різні установи, зокрема на Службу безпеки, на Генпрокуратуру і на НАК, міністерство енергетики і Кабінет Міністрів, відповіді, які ми отримували, були одні і ті самі, що у зв'язку з цією обставиною, тобто засекреченістю кримінальної справи, нас попередили, щоб вам нічого не давати", - сказав він.

Уточнюючи на прохання журналістів, чи означає це, що СБУ заважало розслідуванню комісії, Р.Зварич сказав: "Я би так не сказав. Заважало - це дуже сильне слово, вона не сприяє, природно, нам виконати наш прямий обов'язок перед Верховною Радою України".

Він також повідомив, що на засіданні був затверджений звіт комісії, і швидше її діяльність буде припинена після оголошення цього звіту на пленарному засіданні у п'ятницю. Р.Зварич також зазначив, що комісія також пропонує усі матеріали, зібрані під час її роботи, направити до Генеральної прокуратури для можливого реагування.

Нагадаємо, на початку червня Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути "Росукренерго" 11 млрд. кубометрів газу і надати додатковий об'єм газу в розмірі 1,1 млрд. кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

1 липня Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію з рішення Стокгольмського арбітражного суду, розслідування фактів корупційної діяльності "Росукренерго" і причетності до цього посадових осіб органів державної влади і арешту екс-глави Державної митної служби А. Макаренка.

На сьогодні у справі "спірного" газу заарештовані колишній заступник начальника відділу енергетичної митниці Держмитслужби Тарас Шепітько, екс-глава Держмитслужби А.Макаренко, колишній заступник глави НАК "Нафтогаз України" І.Діденко і колишній бухгалтер НАК "Нафтогаз Україна" Марія Кушнір.

Нагадаємо також, що сьогодні, 17 листопада, Верховна Рада провалила опозиційний проект закону про забезпечення енергетичної безпеки України, яким пропонувалося заборонити використання бюджетних коштів або кредити міжнародних фінансових організацій для розрахунків з компанією "Росукренерго" за рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини