RU

Комісія Богословської запропонує Раді переглянути газові контракти із Росією

11.04.2011, 13:25
Комісія Богословської запропонує Раді переглянути газові контракти із Росією - Фото
0369f14747ee2eea2f8d3a070c135e53.jpg

Комісія Богословської запропонує Раді переглянути газові контракти із Росією
Тимчасова слідча комісія парламенту з газових угод 2009 року вимагає від Верховної Ради прийняти рішення про перемовини із Російською Федерацією з приводу перегляду газових контрактів. Про це заявила сьогодні на прес-конференції глава ТСК з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради у сфері економічної безпеки України Інна Богословська.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, І.Богословська зазначила, що сам контракт передбачає можливість перегляду умов постачання газу. Вона висловила надію, що комісії вдасться довести, що обставини підписання газових контрактів не відповідають закону і що на сьогодні істотно змінилися обставини на газовому ринку.

"Для нас принциповим є доведення до кінця роботи тимчасової слідчої комісії, і на основі цього ми будемо вимагати – я думаю, що парламент прийме таке рішення, я впевнена у цьому, тому що всі документи доводять, що це було зроблено незаконно - ми будемо вимагати від парламенту нового етапу перемовин із Росією і зміни умов газових контрактів", - сказала вона.

Говорячи про незаконність підписання контрактів, І.Богословська заявила, що директиви, на підставі яких діяла Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, не були затверджені на засіданні уряду.

У свою чергу, народний депутат від БЮТ Сергій Пашинський, який також був присутній на прес-конференції, зазначив, що переглянути газові контракти можна і без результатів роботи комісії І.Богословської.

"Пані Богословська декілька разів наголошувала, за що я їй дуже вдячний… тут було тільки одне слово правди - контракт передбачає зміну умов контракту, коли змінюється комерційна ситуація на ринку. Минулого року, я хочу заявити офіційно, усі країни, мається на увазі європейські, крім України, у листопаді-грудні отримали знижку на газ, тому що контракти у "Газпрому" стандартні, у кожному контракті є параграф, який це передбачає. Польща отримала мінус 18%, Італія отримала мінус 50 доларів, і так далі. Не потрібно своє неуцтво і свій непрофесіоналізм перекладати на наш уряд", - сказав він.

С.Пашинський також заявив, що, будучи прем'єром, Ю.Тимошенко на газових перемовинах діяла у межах чинного законодавства і Конституції України.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України створила ТСК з газових угод із Росією. Цього разу - щодо ознак державної зради у сфері економічної безпеки України у період роботи уряду Ю.Тимошенко. Глава комісії - регіонал І.Богословська.

Раніше Прем'єр-міністр Микола Азаров висловив думку, що екс-прем'єр Ю.Тимошенко у 2009 році підписала "кабальний" газовий контракт із Росією в обмін на списання боргів у $450 млн. з корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Інна Богословська: біографія та добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини