RU

Коломойський vs ПриватБанк. Справу щодо скасування націоналізації відновили – НВ

16.10.2020, 15:32
Коломойський vs ПриватБанк. Справу щодо скасування націоналізації відновили – НВ - Фото
Ігор Коломойський (фото: depositphotos.com)

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва поновив справу про оскарження державою рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня щодо скасування націоналізації ПриватБанку. Про це пише НВ Бізнес.

Відповідно до системи судових реєстрів, слухання призначені на 26 листопада 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

19 грудня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відклав справу до остаточного рішення Верховного суду у справі про визнання Григорія і Ігоря Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами та обміну їх вкладів у ПриватБанку на акції. Це рішення було прийнято на користь держави 15 червня 2020 року.

Рішення Шостого апеляційного адміністративного суду Києва на користь Ігоря Коломойського відразу дає можливість Людмилі Шкурдовій, судді Госпсуду Києва, відновити провадження і визнати недійсним продаж ПриватБанку Мінфіну за 1 грн і повернути акції колишнім власникам.

Також ексвласник Приватбанку Ігор Коломойський подав апеляцію на те, щоб відновити судовий процес під головуванням судді Шкурдової.

  • 2 вересня Печерський районний суд задовольнив вимогу шести офшорних компаній, пов'язаних з братами Григорієм та Ігорем Суркісами щодо стягнення з ПриватБанку $350 млн. Компанії вимагали, щоб ПриватБанк виконував умови депозитних договорів, які були укладені між ними і кіпрською філією банку до націоналізації в грудні 2016 року. Загальна сума вимог компаній – $250 млн тіла депозитів і $100 млн відсотків.
  • Після націоналізації держава конвертував ці кошти в капітал, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними особами з ексвласниками банку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
  • 9 вересня Верховний Суд зупинив стягнення 10 млрд грн з ПриватБанку на користь Суркісів.
  • Міністерство юстиції підготувало законопроєкт, який блокує виконання рішення Печерського районного суду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини