RU

Коломойський виграв у ПриватБанку справу на 7,5 млрд грн

13.11.2019, 11:15
Коломойський виграв у ПриватБанку справу на 7,5 млрд грн - Фото
Ігор Коломойський (скріншот відео/УП)

Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов ряду компаній до ПриватБанку і визнав недійсними деякі положення кредитних договорів, укладених між банком і позивачами в 2006-2016 рр, згідно з якими компанії повинні Привату 7,5 млрд грн. Про це пише Finbalance з посиланням на рішення суду від 4 листопада.

Серед позивачів - компанії Тех-Трейд-Інвест, Парктур, Шелта, Аспект і Скорзонера.

Колегія суддів визнала несправедливими, недобросовісними і нерозумними ті пункти кредитних договорів, якими визначена "додаткова плата" за користування кредитом.

За оцінками суду, положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками "двома паралельними способами - а саме відсотки за користування кредитом, зважаючи на відсоткову ставку, зазначену в договорах, і відсотки "R" або винагороду за користування кредитом, сплата яких визначена в формулах, в яких включені також дані за офіційним курсом гривні до долара США".

Суд вважає, що такі умови створили "подвійну оплату за користування кредитом", що порушує права позивача.

Згідно з судовими матеріалами, сукупний обсяг нарахувань за "відсотками R" досягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

За даними держреєстру, одним із засновників Тех-Трейд-Інвест є Скорзонера, кінцевими бенефіціарами якої є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Читайте російською: Коломойский выиграл у ПриватБанка дело на 7,5 млрд грн

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини