RU

Коломойський проти Ощадбанку: в банку відповіли на позов олігарха

13.10.2020, 10:20
Коломойський проти Ощадбанку: в банку відповіли на позов олігарха - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Юристи Ощадбанку знайомляться з матеріалами справи, в якій олігарх Ігор Коломойський оскаржує у банку $1,3 млрд російських активів. Про це повідомляє пресслужба банку.

У банку зазначили, що подача скарги – це "відверта спроба цинічного позбавлення Ощадбанку, українського банку, 100% акцій якого належать державі, права на відшкодування збитків, викликаних анексією Криму, а саме $1,3 млрд суми, присудженої міжнародним арбітражем, разом із відсотками".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Дії щодо скасування дозволу на виконання рішення міжнародного арбітражу на території України направлені на те, щоб усіма способами не допустити реалізації законного рішення міжнародного судового органу за рахунок майна, що належить Російській Федерації, її державним компаніям", – відзначили в банку.

"Ощадбанк зміг захистити свою тверду позицію перед міжнародним трибуналом і отримати безпрецедентне для державних компаній справедливе рішення на свою користь. Банк буде рішуче протистояти свавіллю і всіма способами захищати своє право виконати рішення міжнародного трибуналу і отримати належне відшкодування за втрачене майно", – додали в пресслужбі.

  • У травні 2018-го Арбітраж у Гаазі постановив виплатити українським компаніям $159 млн за захоплені РФ активи в Криму. Серед компаній, які подали позов, є пов'язані з Коломойським. Рішення стало прецендетним.
  • У серпні 2019 року Коломойський запропонував провести взаємозалік боргів із Росією.
  • 12 жовтня 2020 року підконтрольна Коломойському компанія ІКБ-Інвест звернулася до Верховного Суду зі скаргою на постанову суду, яка дозволила Ощадбанку отримати $1,1 млрд від Міжнародного комерційного арбітражу. Суд постановив виплатити кошти як стягнення з Мін'юсту РФ за експропріацію активів банку в Криму. З урахуванням відсотків, загальна сума вимог Ощадбанку до Росії становить $1,3 млрд.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини