RU

Коломойський може поглинути Одеський НПЗ

21.10.2011, 12:00
Коломойський може поглинути Одеський НПЗ - Фото
Фото: ЕРА

Лукойл готовий продати зупинений рік назад Одеський НПЗ. Про це пише КоммерсантЪ-Україна в публікації "Лукойл готов сдать Одессу".

За даними джерел видання, єдиним реальним претендентом є українська група Приват, що володіє частиною нафтовидобувної компанії Укрнафта. Але дорого платити за завод Приват не збирається, а Лукойл навряд чи погодиться продати його дешевше за вартість реконструкції.

Віце-президент Лукойла Геннадій Федотов повідомив, що компанія розглядає можливість продажу Одеського НПЗ в Україні. Через низьку рентабельність і проблеми з поставками нафти завод стоїть вже більше року. Топ-менеджер пояснив, що на актив вже є претенденти, але розкривати деталей не став.

Як повідомило джерело, знайоме із ситуацією, Лукойл веде переговори з декількома компаніями, але єдиним реальним претендентом є група Приват, підконтрольна бізнесменам Геннадію Боголюбову та Ігорю Коломойському. За даними джерел на нафтовому ринку, ще один великий бізнесмен, що володіє рядом газових і газохімічних активів в країні, Дмитро Фірташ в купівлі Одеського НПЗ не зацікавлений. У ТНК-ВР, якій в Україні належить Лисичанський НПЗ, відмовилися коментувати можливість купівлі активу. При цьому компанія на початку року також зупиняла роботу свого НПЗ в зв'язку із збитковістю. Не стали коментувати ситуацію і в Газпромнафті.

Приват зможе забезпечити Одеський НПЗ сировиною - групі належить більше 40% найбільшого в Україні нафтовидобувного підприємства Укрнафта (50%+1 акцією володіє НАК Нафтогаз України). "Домовитися з нафтотранспортною Укртранснафтою Привату буде нескладно, оскільки в її керівництві є люди, які лобіюють інтереси групи", - зазначило джерело видання. Водночас, запевняє він, група не готова "дорого заплатити" за Одеський НПЗ. На думку Олексія Кокіна з Уралсиба, ціна буде не нижче за вкладання Лукойла в реконструкцію НПЗ і складе від $500 млн. до $1 млрд. У той же час у самого Лукойла можливостей виведення НПЗ з кризи майже немає. Групі Приват, відзначає аналітик, доведеться просити податкові пільги у влади України, щоб зробити підприємство прибутковим.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини