RU

Коломойський міг відмити через Deutsche Bank $750 млн – ICIJ

23.09.2020, 11:08
Коломойський міг відмити через Deutsche Bank $750 млн – ICIJ - Фото
Ігор Коломойський (фото: depositphotos.com)

Deutsche Bank відіграв ключову роль у відмиванні понад $750 мільйонів Ігоря Коломойського  в США. Про це повідомляє міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів International Consortium of Investigative Journalists ICIJ з посиланням на файли FinCEN  спеціальний підрозділ з боротьби з фінансовими злочинами в складі Міністерства фінансів США.

"Понад 10 років Коломойський викачував мільярди доларів з ПриватБанку, найбільшої фінансової установи України, співвласником якої він був, і відмивав гроші через мережу компаній по всьому світу, як стверджують федеральні прокурори США",  йдеться в матеріалі ICIJ.

За даними журналістів, за більш ніж 10 років Коломойський і його оточення "таємно створили імперію нерухомості в США, купивши щонайменше 22 об'єкти, включаючи хмарочос в Клівленді, в якому було одне з найбільших банківських відділень в світі, будівлю Motorola і колишню штаб- квартиру Mary Kay Cosmetics в Далласі".

Як з'ясував ICIJ, Коломойський і його соратники залишили за собою слід з порожніх забитих будівель, несплачених податків на власність, небезпечних виробничих умов, безробітних і чотири сталеливарні заводи, які оголосили про банкрутство.

ICIJ виявив, що за п'ять років Deutsche Bank переказав щонайменше $490 мільйонів з компаній Коломойського і Геннадія Боголюбова, створених на Британських Віргінських островах, компаніям у Делавері  одному з найбільших світових місць для фінансової секретності. Велика частина грошей була витрачена на придбання нерухомості на Середньому Заході США.

За даними ICIJ, ще $268 млн перейшли через Deutsche іншим компаніям, контрольованим цими людьми і їх партнерами в США. Перекази грошей відбувалися з 2007-го до 2013 рік.

Deutsche зупинився тільки тоді, коли Коломойський і його соратники припинили свої покупки. Експерти з відмивання грошей стверджують, що банк не дотримувався основних правил, таких як відмова у переказі або відмова від клієнта. Deutsche також був основним банком, який переказав майже всі гроші в нерухомість США  принаймні, 18 великих об'єктів нерухомості, розкиданих по восьми штатах, як показує аналіз ICIJ.

До слова, Deutsche Bank сплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні три роки за порушення законів щодо боротьби з відмиванням грошей у США.

Розслідування ICIJ засноване на сотнях конфіденційних документів ПриватБанку, включаючи аудит його проблемних фінансів, які вперше показують, як гроші таємно переміщалися по всьому світу. Він також заснований на витоку понад 2100 звітів щодо підозрілої діяльності, отриманих BuzzFeed News і переданих ICIJ, відомих як FinCEN Files, разом із судовими протоколами і десятками інтерв'ю.

Deutsche Bank відмовився відповідати на письмові запитання ICIJ про угоди за участю Коломойського або його компаній, заявивши, що згідно із законом йому заборонено говорити про клієнтів або будь-які перекази, які він міг здійснити.

У банку заявили, що визнали "минулі слабкості" та зробили висновки зі своїх помилок", і що вже вирішили багато з проблем, які були висловлені щодо цієї установи.

Deutsche Bank – найбільший за кількістю працівників і сумою активів фінансовий конгломерат Німеччини. Правління банку розташоване у Франкфурті-на-Майні.
  • На початку 2018 року міжнародна компанія Kroll, яка проводила судовий аудит (forensic audit) ПриватБанку підтвердила, що банк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом десяти років до націоналізації. Це призвело до нанесення банку збитків щонайменше в розмірі $5,5 млрд. Коломойський називав ці звинувачення "фейком".
  • 20 вересня BuzzfeedNews оприлюднило результати дворічного дослідження банківських звітів, що включають транзакції на $2 трлн. У дослідженні фігурують і українські олігархи.
  • За даними FinCEN, офшор Claresholm Marketing Ltd займав центральне місце в схемі відмивання грошей Ігоря Коломойського.
  • Як  Дмитро Фірташ переказував гроші Надра Банку через найстаріший банк США, читайте тут.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини