RU

Коломойський і Ко. Українські олігархи в списку сумнівних власників "золотих паспортів"

07.09.2020, 14:01
Коломойський і Ко. Українські олігархи в списку сумнівних власників
Ігор Коломойський (Фото: прес-служба YES©2019. Фотограф: Сергій Ільїн)

Кіпрська газета Politis опублікувала список із 34 осіб, які отримали громадянство Кіпру в 2008-2012 роках в обмін на інвестиції, і які при цьому входили в зону високого ризику. Серед учасників списку - олігарх Ігор Коломойський і члени його сім'ї, бізнес-партнер Коломойського Геннадій Боголюбов, українські бізнесмени Костянтин Григоришин, Віталій Гайдук із дружиною Оленою, Михайло Кіперман із дружиною.

У списку також є чимало російських олігархів і бізнесменів.

Дані особи, як зазначає видання, отримали підозрілу натуралізацію, оскільки "були звинувачені, трималися під вартою, засуджені, або входили до правління компаній, на які були накладені санкції або адміністративні штрафи".

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс відправив засекречений список партійних лідерів. Однак Politis отримала доступ до документа і вирішила його оприлюднити після того, як представник уряду заявив, що гриф "секретно" з документа був знятий.

  • У березні 2019 року Європарламент закликав країни-члени ЄС припинити практику відмивання грошей і зупинити програми із продажу віз і паспортів в обмін на інвестиції. Такі програми для заможних іноземців діють у 20 з 28 країн ЄС.
  • В кінці серпня Al Jazeera отримали доступ до конфіденційних документів, в яких міститься інформація про продаж Кіпром своїх паспортів ряду осіб, які несуть серйозну загрозу безпеці ЄС. Серед них були і громадяни України.
  • На початку вересня стало відомо, що Ігор Коломойський зайняв 57 місце в рейтингу ізраїльських мільярдерів із розміром особистого статку в $1 млрд.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини