RU

Колекторські компанії змусять проходити реєстрацію

14.05.2021, 16:26
Колекторські компанії змусять проходити реєстрацію - Фото
Фото: depositphotos.com

Національний банк запустив веб-сайт, присвячений реєстрації колекторських компаній, де зібрана інформація про умови допуску на ринок. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Таким чином, всі колекторські компанії для можливості надавати послуги з регулювання боргів за споживчими кредитами повинні зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Нацбанку", – йдеться в повідомленні.  

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Сам реєстр запустять протягом найближчих двох місяців. У колекторських компаній буде час із 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до реєстру.

Фінансові компанії з ліцензіями на надання послуг на факторинг або кредитування повинні будуть подати скорочений перелік документів. А юридичні особи без ліцензій – повний пакет документів.

Читайте також: Ера чорних колекторів закінчилася. Тепер боржників захищає закон. Але роботи ще багато

"Важливо, що компаніям, які зареєструються в реєстрі, після 14 жовтня буде заборонено здійснювати регулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця з незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним", – підкреслили в Нацбанку.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні оповіщення є в системі LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.
  • 19 березня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт № 4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини