RU

Колектори відстоюють право на життя

26.02.2009, 09:21

Колекторські компанії стверджують, що мають право на здійснення діяльності і збираються активно відстоювати свою точку зору. Аспекти захисту прав колекторів сьогодні у Києві збираються озвучити генеральний директор Незалежного колекторського агентства (НКА) Кирило Ципрівуз і генеральний директор компанії "X-Point" Роман Кривошеєв.

При цьому Президент України Віктор Ющенко не розділяє погляди колекторів. Днями він звернувся з листами до Генпрокурора Олександра Медведька, Міністра юстиції Миколи Оніщука, Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і виконувача обов'язків Голови Нацбанку Анатолія Шаповалова з проханням вжити заходів із дотримання колекторськими компаніями вимог законодавства і упорядкувати їхню діяльність.

В.Ющенко переконаний: діяльність компаній, що займаються поверненням проблемних кредитів, незаконна. Президент також стурбований тим, що банки передають колекторським компаніям інформацію про позичальників, у тому числі приватного характеру, розголошування якої може завдати збитків правам і законним інтересам громадян.

Голова Мін'юсту М.Оніщук, у свою чергу, обіцяє: його відомство вже найближчим часом внесе пропозиції, щоб на законодавчому рівні заборонити діяльність колекторських фірм. За його словами такі компанії повинні мати ліцензії на свою діяльність, однак українське законодавство такий вид діяльності не передбачає, тому робота колекторських фірм є незаконною.

Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини