RU

Кожна дитина буде отримувати гроші на освіту від використання надр – Зеленський

07.06.2021, 15:47
Кожна дитина буде отримувати гроші на освіту від використання надр – Зеленський - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Кожен неповнолітній громадянин України буде отримувати відсоток від видобутку корисних копалин з українських надр. Ці гроші можна буде використовувати на отримання освіти в українських закладах, повідомив президент Володимир Зеленський на форумі "Україна 30. Екологія".

"Ми робимо все, щоб надра працювали на наші майбутні покоління, серед іншого, були основою для впровадження економічного паспорта українською, коли кожен наш дитина буде отримувати відсоток від видобутку надр і зможе використовувати ці кошти на освіту, навчання в Україні",  – заявив Зеленський .

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Зеленський додав, що за рішенням РНБО, почався повний аудит усіх надр і їх користувачів, в тому числі пошук і скасування незаконно отриманих дозволів і "сплячих" ліцензій.

"Доступною всім стала геологічна інформація, а спецдозвіл на видобуток надр сьогодні можна придбати на відкритому аукціоні", –  додав президент.

  • 16 січня 2020-го у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2754 "Про економічний паспорт українця". Він передбачає створення Фонду, в який щорічно надходитиме 1% від реалізації землі, корисних копалин та інших природних багатств. Ці гроші хочуть нараховувати на спеціальні особисті рахунки ("економічні паспорта") громадян України, народжених після 1 січня 2021-го. 20 березня 2021-го Зеленський заявив, що закон буде стосуватися всіх дітей до 18 років. Ці відсотки від використання надр можна буде витратити на здобуття вищої освіти.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важтливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини