Кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин - опитування ЕВА

07.04.2020, 14:23
Кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин - опитування ЕВА - Фото
Карантин в Одесі

Підприємців турбує невизначеність і непередбачуваність ситуації

18% представників малого бізнесу можуть закрити бізнес, 78% говорять про можливу втрату до 75% доходів, і тільки 4% прогнозують зростання прибутку. Про це свідчать дані експрес-опитування Європейської бізнес асоціації (ЄБА), проведеного серед учасників проекту Unlimit Ukraine.

Підприємці також відзначають, що уповільнення бізнес-активності в умовах карантину призводить до скорочення штату і зарплати персоналу. Зокрема, 41% опитаних планує зменшити зарплати, 33% ще не визначилися, а 26% збережуть виплати в чинному розмірі.

Скоротити штат доведеться 31% підприємств, 21% ще не визначилися, а 48% респондентів не планують ніяких скорочень.

В основному підприємців турбує невизначеність ситуації. "В умовах, коли важко передбачити тривалість карантину і зміни в поведінці споживачів, прораховувати будь-які сценарії розвитку свого бізнесу практично неможливо", - відзначають у ЄБА.

При цьому, незважаючи на складність ситуації, 47% підприємців будуть шукати нові можливості для розвитку, якщо карантин продовжиться на невизначений період. У той же час, 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес. Відзначається, що в зв'язку з непередбачуваністю ситуації, настрої бізнесу ще можуть змінитися.

Опитування проводилося з 24 до 30 березня серед аудиторії проекту Unlimit Ukraine. У ньому взяли участь 1811 підприємців - представників малого та середнього бізнесу.

Unlimit Ukraine - платформа для розвитку малого і мікробізнесу, створена на базі ЄБА. Проект надає комплексну підтримку малому і мікробізнесу через освітні заходи та консультації, участь у спецпроекті, діагностику проблем бізнесу та обговорення актуальних для нього питань.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы