RU

Кожен другий українець опинився за межею бідності – Інститут демографії НАНУ

27.01.2021, 11:39
Кожен другий українець опинився за межею бідності – Інститут демографії НАНУ - Фото
Протест підприємців проти карантину вихідного дня (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

За підсумками першої половини 2020 року рівень бідності в Україні становив 51%. Таку оцінку Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ озвучила в інтерв'ю LIGA.net директорка Інституту Елла Лібанова.

"Це оцінка за останніми даними Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинг. Зараз цей показник, ймовірно, вищий", – уточнила Лібанова.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За її словами, показник рівня бідності, який розраховує ІДСД, заснований на "розрахунковому прожитковому мінімумі" – станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. Водночас "офіційний" мінімум, яким оперує Мінсоцполітики, нижчий – 2027 грн.

Лібанова зазначила, що в 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин. Вона уточнила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:

– відсутність вищої освіти (рівень бідності серед громадян із вищою освітою – 11%, серед громадян тільки з середньою освітою – 29%);

– робота з неповним робочим днем ​​або тижнем;

– зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021 – 6000 грн);

– багатодітні сім'ї.

"Двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей – навіть за низькими українськими стандартами, – зазначила Лібанова. – Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідності. Майже всі члени багатодітних сімей в Україні бідують".

Читайте також: Україна-2050: лише 30 млн осіб і у всіх мінімальні пенсії, але є і хороша новина

  • У травні Мінсоцполітики спрогнозував зростання рівня бідності на 6,5% в 2020 році.
  • У вересні 2020 року інститут демографії ім. Птухи НАНУ прогнозував, що до категорії бідних потрапить 45% населення України за підсумками 2020 року.
  • За прогнозами Світового банку, через пандемію коронавірусу ще 60 млн людей можуть опинитися в крайній бідності. На глобальному рівні це відкине прогрес на три роки тому. Раніше СБ прогнозував, що 49 млн людей опиняться в крайній бідності через пандемію, але вплив коронавірусної кризи посилився. У 2015 році в крайній бідності жили 734 млн осіб, або 10% світового населення. Крайня бідність – це дохід щонайбільше $1,9 на день, за визначенням Світового банку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини