RU

Коболєв: Україна може відновити прямі поставки газу з Росії

09.10.2019, 15:19
Коболєв: Україна може відновити прямі поставки газу з Росії - Фото
Андрій Коболєв (Фото: Stephanie Lecocq/EPA)

Російська компанія  Газпром  з 1 січня 2020 року може відновити прямі поставки газу в Україну, заявив глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Газпрому ніщо не заважає почати постачання газу українським споживачам в будь-який момент часу. Як тільки у нас будуть підписані договори про приєднання, і як тільки ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, Газпром зможе прийти на цей ринок і поставляти в такій кількості газ споживачам, як вони побажають. Більш того, вони можуть робити це досить ефективно, якщо їх цінова політика буде дешевше, ніж у європейських постачальників", - сказав він на П'ятому українському газовому форумі.

За його словами, на сьогодні небажання Газпрому виконувати поточний контракт з Нафтогазом є "питанням політичної площини", а після його закінчення російська компанія знову може вийти на український ринок, якщо запропонує більш цікаву ціну в умовах чинного конкурентного ринку.

"Я не здивуюся, якщо 1 січня ми побачимо Газпром-експорт постачальником газу для великих українських споживачів, підприємств різної сфери", - резюмував Коболєв.

  • Україна не імпортує газ за контрактом з Газпромом з листопада 2015 року, закуповуючи ресурс на західному кордоні шляхом реверсу. Черговий раунд тристоронніх переговорів за новим контрактом на транзит російського газу в ЄС через Україну запланований на 28 жовтня. За словами глави Єврокомісії Мароша Шевчовича, який є учасником переговорів від ЄС, продовжиться обговорення тарифів, обсягів транзиту й можливої закупівлі газу Україною для своїх власних потреб.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини