RU

Коболєв розповів, як проходять переговори з Коломойським про поділ Укрнафти

27.04.2021, 19:20
Коболєв розповів, як проходять переговори з Коломойським про поділ Укрнафти - Фото
Андрій Коболєв (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Переговори про розмежування Укрнафти між її акціонерами йдуть складно, але до кінця травня можуть завершитися. Про це розповів глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв на пресконференції, присвяченій фінансовим результатам держкомпанії за 2020 рік.

"Зараз ми повинні визначитися з кількома аспектами поділу. Перший – за якою ціною ми оцінюємо газ, який Нафтогаз відібрав у Укрнафти в попередні періоди і не розрахувався. Другий – якою має бути структура власності активами, які залишаться після Укрнафти", – повідомив Коболєв.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, він особисто бере участь у переговорах з міноритарними акціонерами Укрнафти про поділ. Допомагають йому фінансовий директор Нафтогазу Петер Ван Дріл, голова наглядової ради напівдержавної компанії Микола Гавриленко і Ярослав Теклюк – головний юрист Нафтогазу і член наглядової ради Укрнафти.

"Переговори йдуть складно, оскільки на них впливає позиція держави щодо готовності приймати рішення з податкових аспектів. Я дуже сподіваюся завершити переговори до кінця травня", – додав глава Нафтогазу.

Інших деталей переговорів Коболєв не розкрив.

Укрнафта – найбільший добувач нафти в країні. Їй також належить мережа з 537 АЗС. У Укрнафти два великі акціонери. Нафтогазу належить 50% + 1 акція компанії, офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним з неформальною групою Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, – близько 40%. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив давній друг олігарха Ігор Палиця.
  • Вперше про плани Нафтогазу вийти з Укрнафти і розділити її активи між акціонерами стало відомо ще в серпні 2018 року. Тоді глава Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив в одному з інтерв'ю про переговори з міноритаріями про поділ Укрнафти на газовий і Нафтові блоки. НАК планував отримати 60-70% всіх газових і частину нафтових активів Укрнафти.
  • У лютому 2021 року, після того, як Верховна Рада затвердила схему погашення 30 мрлд грн податкового боргу Укрнафти, між її акціонерами розпочався новий етап переговорів про розподіл. Як розповідав в інтерв'ю НВ глава Нафтогазу Андрій Коболєв, діалог між мажоритарними і міноритарними акціонерами Укрнафти відбувається на двох рівнях. На одному з них глава НАКу нібито спілкується безпосередньо з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес-новини

Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини