RU

Коболєв пов'язує звільнення з Нафтогазу з $2 млрд на рахунках компанії

05.05.2021, 10:31
Коболєв пов'язує звільнення з Нафтогазу з $2 млрд на рахунках компанії - Фото
Андрій Коболєв, ексголова НАК Нафтогаз України. Фото: LIGA.net

Ексголова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає реальною причиною свого звільнення накопичені компанією $2 млрд вільних грошових коштів.

"Ми розуміємо, що вони розраховували на наші гроші – на 10 млрд грн. Наш план був замістити дивіденди тим чи іншим платежем (технологію можна обговорювати – від ОВДП в "авансування дивідендів" ) в сумі 32 млрд грн... Цей план, який я комунікував прем'єр-міністру і президенту, вони про це знають", – сказав він в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Коболєв додав, що уряд також було завчасно повідомлено і про те, що замість планованого прибутку в фінплані 11 млрд грн буде збиток, так як Нафтогаз неодноразово попереджав про проблему неплатежів газзбутів і необхідність сформувати резерви з цієї дебіторської заборгованості.

Ексголова правління підкреслив, що на рахунку компанії на дату його звільнення перебувало понад $2 млрд вільних грошових коштів, а в підземних сховищах – 7 млрд кубометрів належить Нафтогазу природного газу, і це є підтвердженням її фінансової стійкості.

"Таким чином, фінансовим планом, який нам, на жаль, не затвердили на цей рік, ми збиралися забезпечити безпеку проходження наступної зими, забезпечити всі інвестиції у видобуток і передати на додачу до всіх стандартних податкових платеів ще 32 млрд грн", – заявив він.

Коболєв зазначив, що останнім часом у компанії була дуже важка розмова з Мінфіном, "який нас звинувачував, що ми якісь гроші ховаємо і щось не показуємо", оскільки на Єдиному казначейському рахунку коштів було істотно менше, ніж у Нафтогазу.

"Що таке безпека на наступну зиму – це достатньо коштів. З $2 млрд ми 32 млрд грн, тобто більше $1 млрд готові були передати тим чи іншим чином в бюджет... Тому, коли говорять "Коболєв, у тебе дуже забагато грошей", то, по-перше, це не в мене, а в держкомпанії Нафтогаз. По-друге, ці гроші потрібні для виконання важливих завдань: це видобуток, безпека постачання, проєкти та інші речі", – зазначив ексголова правління.

Він підкреслив, що компанія і він виконували завдання в рамках контракту, в тому числі з максимізації трансфертів до бюджету, які в 2020 році були рекордно високими.

Юристи стежать за судовими рішеннями в системі VERDICTUM. Отримай доступ до бази з 90 млн справ за посиланням.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини