RU

Клюєв завізував вільну торгівлю з Чорногорією

18.11.2011, 16:17
Клюєв завізував вільну торгівлю з Чорногорією - Фото
ba34902fd889523a1f467e47a36fea5b.jpg
Угоду про вільну торгівлю між урядом України та урядом Чорногорії в п'ятницю в Києві підписали перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв і міністр економіки Чорногорії Володимир Каваріч.

"Дія Угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією має серйозно активізувати нашу торгово-економічну співпрацю", - заявив Клюєв після церемонії підписання. Він висловив переконання, що укладення Угоди матиме позитивний вплив на економіку обох країн.

Як повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра, Клюєв зазначив, що серед перспективних напрямків двостороннього торговельно-економічного співробітництва, які цікавлять Україну - житлове і промислове будівництво, участь в модернізації залізниці та суднобудівної галузі Чорногорії, поставки міських та міжміських автобусів, поставки продуктів харчування та організація їх виробництва в Чорногорії. Також українська сторона зацікавлена ​​в розширенні військово-технічного співробітництва.

Перший віце-прем'єр заявив, що Україна веде активну зовнішньоекономічну політику - рухається до створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, веде переговори про вільну торгівлю з Туреччиною, місяць тому було підписано угоду про ЗВТ країн СНД, на різних стадіях подібні переговори з іншими країнами.

Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України, глава делегації України для участі в переговорах у рамках Світової організації торгівлі Валерій П'ятницький і міністр економіки Чорногорії Володимир Каваріч також підписали двосторонній Протокол про доступ до ринків товарів і послуг у рамках вступу Чорногорії до СОТ.

За прогнозами Мінекономрозвитку, очікується, що в результаті укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією збільшення імпорту в Україні не буде випереджаючим, так як двосторонній торгівлі притаманна відсутність конкуренції між українськими та чорногорськими виробниками т.зв. "чутливої" для України продукції.

Серед головних наслідків укладення Угоди українські експерти відзначають не тільки збільшення експорту українських товарів та послуг на ринок Чорногорії, а й розширення ринків збуту продукції українських виробників в регіоні. Прогнозується як закріплення вже традиційних експортних позицій українських компаній на ринку Чорногорії, так і розширення структури українського експорту за рахунок нових позицій. Крім того українська сторона очікує краще використання власних транзитних переваг через відчутне збільшення проходження товаропотоків і послуг з території держави в контексті інтеграції української економіки до ЄС.

Протягом 2010-2011 рр.. відбулося три українсько-чорногорських бізнес-форуми, делегації 10 міст-побратимів обмінялися візитами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини