RU

Клюєв кличе інвесторів в Україну

24.01.2011, 13:55
Клюєв кличе інвесторів в Україну - Фото
ddedf519589b2d41ba64234dd7ab3dc1.jpg

Клюєв кличе інвесторів в Україну
Кабінет Міністрів України закликає іноземних інвесторів активніше вкладати кошти в українську економіку. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в інтерв'ю телеканалу CNN.

"Ми зацікавлені, щоб в Україну прийшло якомога більше інвестицій", - заявив А.Клюєв, якого цитує його прес-служба.

За словами віце-прем'єра, в Україні в рази скорочена кількість дозволів і ліцензій для ведення бізнесу, і влада буде рухатися шляхом поліпшення інвестиційного клімату.

А.Клюєв також зазначив, що проводиться робота з впровадження механізму отримання підприємствами всіх дозволів через "єдине вікно".

"Бізнесмен пише заяву і віддає в цю одну інстанцію. Більше з ним ніхто не спілкується. І через певний час він у цьому "єдиному вікні" отримує всі дозволи. Водночас ми зменшуємо, по-перше, тимчасові витрати самого бізнесу, а, по-друге, мінімізуємо самі контакти між державними чиновниками і бізнесменами, щоб звести до мінімуму корупцію", - заявив перший віце-прем'єр-міністр України.

Чиновник також зазначив, що прийнятий Податковий кодекс стимулює інвесторів відкривати нове виробництво або розширювати вже існуюче. "Наприклад, ми тепер не оподатковуємо прибуток, який інвестор вкладає у розвиток власного виробництва, у підвищення його енергоефективності. Крім того, ми скорочуємо ПДВ, податок на прибуток. Кілька пріоритетних галузей на декілька років взагалі звільнені від податку на прибуток", - зазначив він.

Як приклад кроків назустріч інвесторам, А.Клюєв навів зміни у законодавстві про будівництво, прийняті Верховною Радою на початку 2011 року.

"Ми максимально скоротили кількість всіляких процедур при отриманні дозволів на будівництво і введення в експлуатацію об'єкта. Донедавна для того, щоб побудувати який-небудь об'єкт, необхідно було отримати 93 дозволи. Новим законом кількість дозволів скорочена до 23-х", - сказав перший віце-прем'єр.

Крім того, він нагадав про кроки зі спрощення всієї системи надання адміністративних послуг.

За словами А.Клюєва, для залучення інвестицій необхідно також предметно займатися питаннями кожного інвестора - і великого, і середнього, а особливо іноземних, які готові вкладати гроші в Україну.

"Коли люди приїжджають у нашу країну, маючи абсолютно інший менталітет, працюючи з абсолютно іншим законодавством, їм складно. Тому ми повинні допомогти інвестору у вчиненні перших кроків. Для цього ми створили Державне агентство з інвестицій і управління національними проектами, яке допомагає всім інвесторам у реалізації тих чи інших проектів", - заявив чиновник.

Андрій Клюєв: біографія та добірка новин >>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>
Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини