RU

Клюєв і Бродський зайнялися реформою системи адмінпослуг

12.10.2010, 12:00
Клюєв і Бродський зайнялися реформою системи адмінпослуг - Фото
2a579af09c8deec08baa6bb9278c4618.jpg

Клюєв і Бродський зайнялися реформою системи адмінпослуг
Кабінет Міністрів України прийняв два документи, якими почав реформу системи адміністративних послуг в Україні. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Першого віце-прем'єр-міністра, А.Клюєв зазначив, що на засіданні 11 жовтня уряд своїм розпорядженням створив робочу групу, завдання якої якісно розібратися, які адміністративні послуги сьогодні є, і яка частина з них справді необхідна.

Групу очолив сам А.Клюєв, а його заступниками призначені голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський і заступник Міністра Кабінету Міністрів Юрій Авксентьєв.

Крім того, прийнято постанову "Деякі питання надання адміністративних послуг", яка передбачає, що всі платежі, зібрані за адмінпослуги, будуть надходити до державного бюджету. "Отже, чиновник позбавляється особистої мотивації вводити нові побори з громадян і бізнесу", - заявив А. Клюєв.

Згідно з документом, крім аналізу всіх підприємств і послуг, які вони надають, Держкомпідприємництва буде постійно проводити моніторинг їхньої діяльності і щоквартально інформувати Кабінет Міністрів. Постанова також передбачає розмежування послуг на адміністративні і господарські, визначає перелік адміністративних послуг, а також має створити умови для функціонування принципу "єдиного вікна".

За словами Першого віце-прем'єр-міністра, сьогодні впроваджується нова ідеологія функціонування влади, як центральної, так і місцевої. Він нагадав, що 8 жовтня на засіданні Урядового комітету з питань розвитку галузей економіки і науково-інноваційної політики він доручив підготувати і винести на затвердження Кабінету Міністрів проект закону про систему адміністративних послуг. За його словами, цей закон має поставити чіткі рамки для таких послуг.

Відповідна ідеологія також буде закладена у проект Адміністративно-процедурного кодексу, який зараз розглядається зацікавленими органами виконавчої влади. Крім того, Кабінет Міністрів активно працює над впровадженням принципу "єдиного вікна", - зазначив А.Клюєв.

Але тільки зміни законів мало, уряд планує примусити чиновників їх виконувати, - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр.

"На жаль, система адміністративних послуг перетворилася у легалізовану модель поборів з бізнесу і простих громадян. Гроші беруться у вигляді різних експертиз, оцінок, виписок та інших так званих послуг, і потім часто перекачуються у кишені чиновників", - заявив А.Клюєв.

За його словами, уряд планує кардинально скорочувати кількість обов'язкових адміністративних послуг. Він зазначив, що залишитися повинні тільки ті процедури, існування яких є обґрунтованим.

Він також заявив, що масштаби передачі владою повноважень з надання адміністративних (і державних) послуг посередницьким структурам величезні. Перший віце-прем’єр-міністр переконаний, що ці послуги повинні надаватися безкоштовно або за значно зменшеними тарифами. Він навів приклад, що тільки для отримання документів на виділення і оформлення права власності на земельні ділянки, залежно від регіону, громадянам необхідно зібрати від 7 до 19 різних дозвільних і погоджувальних документів.

"Значну кількість зборів взагалі не мають іншої мети, як цілеспрямоване викачування грошей - це легалізовані схеми отримання корумпованими чиновниками, уповноваженими на виконання функцій держави, величезних прибутків", - заявив А.Клюєв. Він зазначив, що за роки незалежності України створені тисячі посередників, які збирають гроші з громадян і підприємств, внаслідок чого невиправдано зростає вартість таких послуг. За словами Першого віце-прем'єр-міністра, є чотири види таких посередників - державні і комунальні підприємства, благодійні організації і комерційні структури.

А.Клюєв зазначив, що дуже часто громадян приховано або навіть відкрито підштовхують до користування послугами посередників. "Ці прийоми загальновідомі: обмежують час роботи держорганів, затягують терміни підготовки документації, необґрунтовано збільшують кількість необхідних довідок і узгоджень для отримання дозволів, відмовляють у нормальних консультаціях, незручно розташовують місця подачі документів, штучно провокують створення черг, створюють дефіцит бланків. З подібними прикладами більшість наших громадян стикаються щодня. Уряд працюватиме, щоб покласти цьому кінець", - заявив А.Клюєв.

За його словами, ідеологія реформи полягає також у тому, щоб звести до мінімуму особисте спілкування громадян з чиновником. "Планується максимально використати пошту і інтернет. У такому випадку значно зменшуються можливості для корупції", - сказав А.Клюєв.

Він зазначив, що підставою для створення в Україні системи єдиного "електронного вікна" може стати Реєстр державних і адміністративних послуг.

На сьогодні ведення Реєстру здійснює Главдержслужби. Він містить понад 2 тисяч послуг, що надаються органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування у 49-ти сферах державного управління. Реєстр перебуває у вільному доступі через офіційний веб-сайт Главдержслужби. Зараз Реєстр працює у тестовому режимі.

У результаті, за словами Першого віце-прем'єр-міністра, має бути створений єдиний веб-портал надання адміністративних послуг, через який громадяни і представники малого і середнього бізнесу зможуть отримати послуги у режимі он-лайн.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини