Китайці вже купили акції Мотор Січі - Абромавичус

28.11.2019, 17:30
Китайці вже купили акції Мотор Січі - Абромавичус - Фото
Айварас Абромавичус (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава Укроборонпрому розкрив деталі угоди з продажу Мотор Січі китайцям

Китайська компанія Skyrizon уже придбала більше 50% акцій запорізького заводу Мотор Січ, повідомив керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус в інтерв'ю ЕП.

"Угода нам дісталася у спадок, акції приватного підприємства було придбано китайськими інвесторами", - сказав він.

На питання журналіста про те, чим тоді зайнятий Антимонопольний комітет України (АМКУ), який нібито розглядає заявку на придбання акцій, Абромавичус відповів:

"Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили до Антимонопольного комітету запит щодо продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, протягом цього часу комітет прийме рішення".

За його словами, ці два місяці потрібні, щоб провести аудит взаємин конструкторського бюро Івченко прогрес і Мотор Січі, так як разом із заводом китайці можуть отримати технології.

"Є таке побоювання. Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації", - сказав глава Укроборонпрому.

На питання, чи стоїть за китайськими покупцями Мотор Січі російський інтерес, Абромавичус відповів, що "за чутками, є такі побоювання".

Він висловив думку, що таке підприємство як Мотор Січ має контролювати держава.

"Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію Мотор Січ держава повинна контролювати ... Я впевнений, що в такій чутливій тематиці з інтелектуальної власності, з критичного експорту держава повинна мати останнє слово", - сказав Абромавичус.

Він також додав, що, на його думку, Верховна Рада повинна прийняти такий же закон, як в інших розвинених країнах, що при купівлі іноземними інвесторами критично важливих підприємств держава повинна мати право вето.

Читайте також: На кону Мотор Січ. Як Україна, Китай і США змагаються за завод Богуслаєва

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить