RU

Китай захопив рекордну частку світового експорту – Bloomberg

15.10.2020, 09:40
Китай захопив рекордну частку світового експорту – Bloomberg - Фото
Ілюстративне фото: Kimimasa Mayama/EPA

Китай зміцнює свій статус домінуючої торгової країни світу, захопивши рекордну частку світового експорту. Про це пише Bloomberg.

У той час як решта світу бореться з наслідками карантину, в Китаї досить швидко відновилася робота підприємств.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: тільки важливе

Експорт показав зростання четвертий місяць поспіль. У вересні він зріс на 9,9% в доларовому вираженні рік до року, а імпорт – на 13,2%.

Поліпшення економічних показників сприяло зростанню юаня, який досяг 18-місячного максимуму в жовтні. Однак експерти бачать ризик для панування КНР у погіршенні американо-китайських відносин і в нерівномірному відновленні інших країн від наслідків пандемії коронавірусу.

Китай залишається єдиною великою економікою, яка, за прогнозами, покаже зростання на 1,9 відсотка, а в 2021 році – на 8,2 відсотка.

  • COVID-19 вдарила по економіці Китаю раніше, ніж по інших країнах. Були введені жорсткі обмежувальні заходи. Через них у першому кварталі ВВП Китаю скоротився на 6,8% (р/р). Але і відновлюватися економіка КНР почала раніше, ніж в інших країнах. В кінці липня Fitch підвищило прогноз зростання китайської економіки на цей рік до 2,7% з очікуваних у червні 1,2%.
  • На частку КНР припадає 19% світового ВВП і 28% глобального виробництва. Довгий час країна була відповідальна за більш ніж 40% світового зростання. При цьому останніми роками Китай зіткнувся з уповільненням економіки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини