RU

Китай заборонив фінансовим компаніям проводити операції з криптовалютою

19.05.2021, 09:30
Китай заборонив фінансовим компаніям проводити операції з криптовалютою - Фото
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)

Китайські регулятори заборонили фінансовим установам і платіжним компаніям обслуговувати транзакції з криптовалютою, і застерегли інвесторів від спекулятивної торгівлі криптовалютою. Вони розкритикували криптовалюту за спекулятивність, повідомляє Reuters.

Відповідно до заборони, установи – зокрема банки і онлайн-сервіси – не повинні пропонувати клієнтам будь-які послуги, пов'язані з криптовалютою. Зокрема заборонені обмін криптовалюти, реєстрація, торгівля, кліринг, розрахунки і ICO (первинне розміщення монет для залучення інвестицій). При цьому зберігається право приватних осіб володіти криптовалютою.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Установам заборонили надавати довірчі послуги, послуги зі зберігання або залогу криптовалюти. Також компанії не повинні випускати фінансові продукти, пов'язані з криптовалютою. У документі це рішення мотивується спекулятивністю і волатильністю криптовалюти.

"Останнім часом ціни на криптовалюту злітали і падали, а спекулятивна торгівля криптовалютою відновилася, серйозно посягнувши на безпеку власності людей і порушивши нормальний економічний і фінансовий порядок", – йдеться в заяві трьох регуляторів.

Регулятори зазначають, що криптовалюти "не підтримуються реальною вартістю". Нібито їхніми цінами легко маніпулювати, а торговельні контракти не захищені китайським законодавством.

  • У 2017 році Китай закрив місцеві біржі криптовалюти. На китайський ринок припадало 90% світової торгівлі біткоїнами.
  • У червні 2019 року в Народному банку Китаю повідомили, що заблокують доступ до всіх внутрішніх і закордонних бірж криптовалюти і веб-сайтів первинної пропозиції монет. Мета – обмежити торгівлю криптовалютою, відзначає Reuters.
  • У січні 2021-го глава Європейського центрального банку Крістін Лагард повідомила, що Bitcoin потрібно регулювати через випадки спекуляції і відмивання грошей.
  • 15 березня 2021-го Reuters повідомив, що заборонити криптовалюти хочуть в Індії.
  • З 30 квітня Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалюти для купівлі товарів і послуг.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини