Китай вперше став торговим партнером України №1 - Кулеба

14.02.2020, 12:38
Китай вперше став торговим партнером України №1 - Кулеба - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: прес-служба Кабміну)

Торгівля з Китаєм розвивається швидкими темпами без втручання держави

За підсумками 2019 вперше в історії Китай став найбільшим торговим партнером України як окрема країна, без будь-якої державної підтримки. Про це повідомив віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на зустрічі з представниками Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації, передає Укрінформ.

При цьому Кулеба зазначив, що 43% зовнішньої торгівлі України припадає на країни Євросоюзу. Але відносини з Китаєм розвиваються дуже швидко без будь-якої підтримки держави.

"У нас 43% зовнішньої торгівлі з ЄС. Це феноменальний результат за останні роки. Але діалектично у нас розвиваються відносини з Китаєм. Немає ні політичного діалогу з КНР, ні короваю з хлібом... Але при цьому бізнес цвіте яскравим кольором. І за останній рік вперше в історії Китай став торговим партнером України №1 як окрема країна", - сказав він.

На думку Кулеби, Україна - місце, де "повинні" одружитися "китайський і європейський капітали". Маючи зону вільної торгівлі з ЄС і європейські стандарти, Україна отримує конкурентну перевагу для ведення бізнес-операцій з подальшим експортом або залученням європейського капіталу сюди, де він може в більш ліберальному середовищі, ніж у самому ЄС, будувати бізнес із Китаєм, зазначив віце-прем'єр.

Читайте російською: Китай впервые стал торговым партнером Украины №1 - Кулеба

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами