RU

Китай може стати першою економікою світу вже в 2028 році – Bloomberg

28.12.2020, 14:46
Китай може стати першою економікою світу вже в 2028 році – Bloomberg - Фото
Фото: Wu Hong/ЕРА

Китай швидше відновлюється від пандемії і може стати першою економікою світу вже 2028 році, що на п'ять років раніше ніж очікувалося. Про це повідомляє Bloomberg, який наводить дані дослідження американського Центру економічних і ділових досліджень (CEBR).

За оцінкою аналітиків, до 2028 року Китай стане найбільшою за обсягом ВВП країною світу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Такому зростанню китайської економіки сприяє те, що країна впоралася з економічними наслідками пандемії краще, ніж інші країни.

За прогнозом CEBR, до кінця десятиліття в трійку найбільших економік поряд із США і Китаєм увійде Індія.

  • COVID-19 вдарила по економіці Китаю раніше, ніж по інших країнах. Були введені жорсткі обмежувальні заходи. Через них у першому кварталі ВВП Китаю скоротився на 6,8% (р/р). Але і відновлюватися економіка КНР почала раніше, ніж в інших країнах. В кінці липня Fitch підвищило прогноз зростання китайської економіки на цей рік до 2,7% з очікуваних у червні 1,2%.
  • На частку КНР припадає 19% світового ВВП і 28% глобального виробництва. Довгий час країна була відповідальна за більш ніж 40% світового зростання. При цьому за останні роки Китай зіткнувся з уповільненням економіки.
  • У жовтні повідомлялося, що Китай зміцнює свій статус домінуючої торгової країни світу, захопивши рекордну частку світового експорту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини