Кіпр припиняє видачу "золотих" паспортів

13.10.2020, 14:54
Кіпр припиняє видачу
(фото: uk.wikipedia.org)

Уряд Кіпру припинить з 1 листопада 2020 року дію програми "Громадянство через інвестиції". Про це пише кіпрське видання Cyprus Mail, з посиланням на урядову заяву.

Рішення уряду було прийняте після того, так інформагентство Al Jazeera опублікувало відео, де голова кіпрського парламенту Деметріс Сіллуріс і депутат парламенту Хрістіакіс Джіованіс обіцяли допомогу китайському бізнесмену, проти якого відкрито кримінальну справу, отримати паспорт Кіпру.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У серпні Al Jazeera опублікувала так звані The Cyprus Рapers – 1400 документів, що підтверджують факти отримання кіпрського громадянства особами, нібито пов'язаними з криміналітетом.

Після публікації документів, уряд Кіпру визнав, що законодавство про громадянство має деякі вади, але не дозволяє отримувати громадянство особам з кримінальним минулим.

Відповідно до державної програми, громадянство Кіпру може отримати будь-який інвестор, який вкладає в економіку Кіпру не менше $2,5 млн. З початку її дії з 2013 року, іноземці інвестували через програму $8 млрд.

  • У березні 2019 року Європарламент закликав країни-члени ЄС припинити практику відмивання грошей і зупинити програми з продажу віз та паспортів в обмін на інвестиції. Такі програми для заможних іноземців діють в 20 з 28 країн ЄС.
  • В кінці серпня Al Jazeera отримали доступ до конфіденційних документів, в яких міститься інформація про продаж Кіпром своїх паспортів ряду осіб, які несуть серйозну загрозу безпеці ЄС. Серед них були і громадяни України.
  • 7 вересня 2020 року Кіпрська газета Politis опублікувала список з 34 осіб, які отримали громадянство Кіпру в 2008-2012 роках в обмін на інвестиції, і які при цьому входили в зону високого ризику. У списку: олігарх  Ігор Коломойський  і члени його сім'ї, бізнес-партнер Коломойського  Геннадій Боголюбов, українські бізнесмени  Костянтин ГригоришинВіталій Гайдук з дружиною Оленою, Михайло Кіперман з дружиною.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского