RU

Кінець податкової міліції. Верховна Рада створила Бюро економічної безпеки

28.01.2021, 16:57
Кінець податкової міліції. Верховна Рада створила Бюро економічної безпеки - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Депутати Верховної Ради 242 голосами прийняли в другому читанні законопроєкт №3087-д про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ).

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що Бюро є центральним органом виконавчої влади і буде займатися виявленням, припиненням, розслідуванням і розкриттям кримінальних злочинів в сфері економіки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Створення Бюро – продовження реформи правоохоронних органів, зокрема Державної фіскальної служби (ДФС) і Служби безпеки України.

В результаті створення БЕБ відбудеться розподіл сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання їхніх функцій.

Також у СБУ буде ліквідовано Департамент контррозвідувального захисту економіки України.

"Нарешті, після шести років обговорень, ми отримаємо єдиний орган – Бюро економічної безпеки, – який буде розбиратися з економічними правопорушеннями мовою цифр", – прокоментував підсумки голосування глава депутатської фракції Голос Ярослав Железняк.

Главу БЕБ призначає президент України. Бюро підзвітне як президенту, так і Верховній Раді, уряд буде координувати його діяльність.

Штат бюро не перевищуватиме 4000 працівників. Посадовий оклад для працівників зі спеціальним званням встановлений на рівні не нижче 20 прожиткових мінімумів (43 780 грн).

"Податкова міліція відходить у минуле, а на її місці з'явиться новий аналітичний орган із розслідування фінансових і економічних злочинів без корупції і "масок-шоу", – написав у своєму telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини