RU

"Кінець маски-шоу". В Україні з'явилося Бюро економічної безпеки

12.05.2021, 18:51
Денис Шмигаль на засіданні Кабміну (Фото: пресслужба КМУ)

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 12 травня, прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль  повідомив під час виїзного засідання уряду в Чернігові.

За його словами, постанова прийнята з доопрацюванням протягом одного дня.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Прем'єр нагадав, що Бюро отримає статус центрального органу виконавчої влади і буде займатися всіма злочинами в галузі економіки.

"Це один із фінальних кроків на шляху ліквідації податкової міліції, це закінчення часів силового тиску на бізнес, це остаточний кінець "маски-шоу", – підкреслив прем'єр.


Згідно з пояснювальною запискою, документом передбачено створити Бюро економічної безпеки України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів.

Як результат створення БЕБ має відбутися розподіл сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

Також у СБУ має бути ліквідовано Департамент контррозвідувального захисту економіки України. Бюро підзвітне як президенту, так і Верховній Раді, уряд буде координувати його діяльність.

Штат бюро не буде перевищує 4000 працівників. Посадовий оклад для працівників зі спеціальним званням встановлено на рівні не нижче 20 прожиткових мінімумів (43 780 грн).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини