RU

Київ запустив проєкт будівництва лінії швидкісного трамвая до центру міста

06.05.2021, 11:47
Київ запустив проєкт будівництва лінії швидкісного трамвая до центру міста - Фото
Фото: пресслужба КМДА

Київська міська адміністрація оголосила відкриті торги на розробку проєктної документації будівництва лінії швидкісного трамвая до станції метро Палац Спорту в центрі столиці з заїздом на Вокзальну площу. Кінцевий термін подання тендерних заяв – 20 травня, повідомляє пресслужба КМДА.

Запуск нової трамвайної лінії розвантажить Святошинсько-Броварську лінію метрополітену, особливо станції метро Вокзальна і Політехнічний інститут, пересадочні вузли метро Золоті ворота-Театральна і Хрещатик-Майдан Незалежності.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з проєктом, нові шляхи будуть побудовані з використанням сучасних технологій, завдяки чому трамваї курсуватимуть майже без шуму і вібрацій.

Також будуть облаштовані нові посадочні павільйони з інтерактивними інформаційними табло. У вагонах трамваїв встановлять спеціальне обладнання для маломобільних громадян, пристрої GPS, відеоспостереження, безготівкової оплати вартості проїзду.

Розробка проєктних пропозицій проводиться за рахунок місцевого бюджету. Будівництво трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до станції метро Палац Спорту фінансується за кошти Світового банку.

За попередніми оцінками, вартість будівництва першої черги проєкту складе понад 340 млн грн. Ще близько 500 млн грн необхідно для придбання додаткового рухомого складу.

При подовженні лінії борщагівського швидкісного трамвая до вулиці Шота Руставелі або Еспланадної очікується, що пасажиропотік гілки зросте зі 170 000 пасажирів на добу до 250 000, а щоденне навантаження на переходах між гілками метрополітену Золоті Ворота-Театральна і Хрещатик-Майдан Незалежності зменшиться на 10-15%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини