RU

Хорошковський бачить успіхи в пошуку нових джерел газу

17.05.2012, 13:25
Хорошковський бачить успіхи в пошуку нових джерел газу - Фото
946c0892cf6f036959544bdefc53f8e2.jpg
Україна в даний час як ніколи близька до вирішення питання про отримання газу з різних джерел. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Розмови про пошук альтернативних джерел поставок енергоносіїв ведуться досить давно, оскільки ця тема тісно пов'язана із забезпеченням енергобезпеки країни. На сьогоднішній день Україна як ніколи близька до отримання газу з інших джерел. Мова не йде про кількість, що компенсує, але, тим не менш, це важливо", - сказав Хорошковський.

"Нам буде легше розмовляти з нашим головним постачальником газу про можливість перегляду цін на блакитне паливо для України, якщо ми дійсно будемо мати альтернативи щодо поставок газу. Непоступливість диктується, насамперед, монопольним становищем", - додав Хорошковський.

Він підтвердив, що НАК Нафтогаз Україна продовжує вести переговори з низкою європейських компаній про постачання газу з Європи до України.

"Дійсно, такі переговори ведуться. В Європі газ схильний ринковій кон'юнктурі з точки зору часу споживання, вартості та обсягів. Виходячи з цього, питання не тільки в наявності газу, але і в можливості його прокачування, і переговори ведуться і в першому, і в другому напрямку", - повідомив він.

Нагадаємо, Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі.

Досьє на Валерія Хорошковського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини