RU

Хіврич пояснив, чому зростають ціни на газ для населення

15.07.2010, 16:00

Зростання тарифів на газ для населення пов'язане із збільшенням ціни імпортного газу за контрактом і секвестром держбюджету. Про це повідомив Міністр з питань ЖКГ Юрій Хіврич сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, щодо ціни на імпортний газ Ю.Хіврич зазначив: "Я не фахівець у цьому питанні, у мене просто є інформація, що ціна газу за підписаним контрактом, ми ж працюємо сьогодні за контрактом, у другому кварталі була $330. За домовленістю з Росією на $100 знизили ціну. На другий квартал - $355, а на четвертий квартал ціна - $375, так записано у контракті. А знижка йде тільки на $100", - зазначив він.

Раніше Ю.Хіврич пояснив, що ціна газу для населення до збільшення становила 872 грн., що становило $110 за тисячу кубометрів, а вже у третьому кварталі Україна купує газ за ціною $255 з урахуванням знижки у $100.

"Ця різниця, яка склалася між $110 і ціною закупівлі ($255, - ред.), покривалася державним бюджетом. Прямо йшла дотація "Нафтогазу України", "Нафтогаз України" розраховувався цими коштами за отриманий газ. Зараз, на жаль, бюджет не може витримати таке навантаження, тому прийнято таке рішення", - пояснив він.

Відповідаючи на питання, чи пов'язане збільшення тарифів з секвестром держбюджету, Ю.Хіврич сказав: "Справді мають рацію, держава, бюджет не може сьогодні відшкодувати ту різницю, яка є (різниця між ціною імпортного газу і ціною для населення, - ред.)".

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету, якими скоротила розмір дефіциту бюджету і ряд програм, зокрема ЖКГ. Роздрібні ціни на природний газ для населення з 1 серпня збільшиться на 50%. Відповідну постанову було прийнято НКРЕ 13 липня 2010 року.

Юрій Хіврич: біографія та добірка новин>>>
Держбюджет України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини