RU

Kernel Веревського продав свій останній актив у Росії

23.03.2020, 14:01
Kernel Веревського продав свій останній актив у Росії - Фото
Фото: прес-служба Зернового Термінального комплексу Тамань

Структура російського держбанку ВТБ викупила частку українського агрохолдингу Kernel у глибоководному терміналі з перевалки зерна в Тамані, повідомив РБК перший заступник голови ВТБ Юрій Соловйов.

У прес-службі ВТБ уточнили, що банк придбав 50% в кіпрській Taman Grain Terminal Holdings Ltd, яка володіє терміналом. Інші 50% залишилися у міжнародного трейдера Glencore. Суму угоди ВТБ не розкриває.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Про те, що держбанк проводить переговори щодо купівлі частки Kernel, стало відомо в квітні 2019 року. Закрити угоду банк розраховував у кінці минулого року, але сторони довго не могли домовитися про ціну.

У 2012 році весь термінал, згідно зі звітністю Kernel, коштував $265 млн. Виходячи з поточних ринкових ставок на перевалку зерна вартість всього терміналу в Тамані може становити близько $200-250 млн. Таким чином, за частку 50% ВТБ міг заплатити $100-125 млн.

Шукати покупця на свою частку в зерновому терміналі в Тамані Kernel почав в 2016 році. Продаж ускладнився тим, що український агрохолдинг в 2018 році потрапив у список компаній, проти яких Росія ввела санкції. Обмеження, що забороняли, зокрема, виведення капіталу за кордон, по суті, привели до заморожування частки Kernel у терміналі в Тамані.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

У угоди є ризики. Рахунки власника зернового терміналу - кіпрської Taman Grain Terminal Holdings Ltd - на даний момент заморожені за рішенням швейцарського суду. Арешт був накладений, ще коли термінал був активом українського агрохолдингу.

  • Українському агрохолдингу Kernel Андрія Веревського з 2012 року належало 50% зернового терміналу в Тамані. У холдингу було кілька олійноекстракційних заводів у Росії, а в 2012 році Kernel на паритетних засадах з міжнародним сировинним трейдером Glencore купив у ЕФКО за $265 млн зерновий термінал у Тамані потужністю до 3,5 млн т зерна на рік.
  • Після окупації Криму і початку війни Кернел вирішив позбутися російських активів. У 2016 році, як відомо зі звітності агрохолдингу, були продані олійноекстракційні заводи, а про намір позбутися частки в зерновому терміналі стало відомо в 2017 році. У листопаді 2018 року Kernel потрапив під санкції, які російський уряд ввів проти українських компаній.

Читайте російською: Kernel Веревского продал свой последний актив в России

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини