RU

Кернел Веревського купує 13 агрокомпаній Хомутинніка

11.02.2021, 09:16
Кернел Веревського купує 13 агрокомпаній Хомутинніка - Фото
Андрій Веревський, Кернел. Фото – landlord.ua

Агрохолдинг Кернел  подав заявку в Антимонопольний комітет на придбання агрохолдингу КаскадАгро і ще 12 агрокомпаній у свого міноритарія, українського бізнесмена і колишнього народного депутата Віталія Хомутинніка, передає Інтерфакс-Україна.

На початку серпня 2020 року АМКУ вже видав подібний дозвіл на покупку цих компаній керівнику юридичного бюро "Гарез і Партнери", засновнику мережі пекарень "Волконський", інвестору (ресторанна справа, цифрові проєкти, енергетика) Олександру Гарезу через підконтрольну йому компанію Agartha Fund L.P. (Абу-Дабі, ОАЕ).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Йдетьс, зокрема, йде про фірми Агрофірма Відродження, Сосницькі Аграрні Інвестиції, Червонянські Аграрні Інвестиції, Нива, Красноколядинське, Агродмитрівське, Україна, Коропські Аграрні Інвестиції (всі – Чернігівська обл.) і Агро-Поліс, Червонослобідське-2, Засулля-5, Агросвіт (всі – Сумська обл.).

Згідно з Єдиним держреєстром юридичних і фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром всіх агропідприємств є Хомутиннік переважно через кіпрську Cacique Limited.

З цієї групи компаній сім уже належали Кернел після покупки влітку 2017 року агрохолдингу Українські аграрні інвестиції, проте восени того ж року Хомутиннік отримав право на їх купівлю у Кернела і потім реалізував його.

Відповідно до інформації на сайті Cascade Investment Fund Хомутинніка, агрохолдинг КаскадАгро має земельний банк 43 000 га, два елеватори загальною потужністю одноразового зберігання 105 000 тонн і дві ферми.

Cascade Investment Fund в жовтні 2015 року придбав 5% акцій Кернел, а до кінця 2017 року збільшив свій пакет до 6,59%. Акції Kernel торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером Кернел через Namsen LTD є Андрій Веревський з часткою близько 40%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини