RU

Касові апарати для ФОПів відклали. Рада підтримала законопроєкт

01.12.2020, 14:40
Касові апарати для ФОПів відклали. Рада підтримала законопроєкт - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №4439-д для врегулювання питання введення обов'язкових касових апаратів для ФОП, який розробив профільний комітет. "За" проголосувало 319 народних депутатів.

Закон напрацювали на базі тих законопроєктів, які були раніше зареєстровані.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Під час представлення законопроєкту з трибуни парламенту, Ярослав Железняк (фракція Голос) заявив, що зміни частково можуть виправити ситуацію між підприємцями і владою.

Він також зазначив, що компромісний текст підтримали всі фракції.

За його словами, комітетський законопроєкт передбачає:
– перенесення фіскалізації до 1 січня 2022 року;
– скасування кешбеку;
– прив'язку лімітів до мінімальної заробітної плати, зокрема ліміти в фіскалізації;
– зміни в переліку ризикових груп;
– скасування великої кількості штрафів.

Згідно з пояснювальною запискою, закон відстрочив до 1 січня 2022 року обов'язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп.

Документ визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.

Виключаються норми про компенсацію покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про так званий кешбек.

Також скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів у РРО (ПРРО).

До 1 січня 2022 року пролонгується застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій) при проведенні розрахункових операцій.

Сьогодні в урядовому кварталі в Києві проходить мітинг підприємців.

Крім скасування карантину вихідного дня, учасники мітингу вимагають прийняти законопроєкти №3853-1, №3853-2 і №3993, які передбачають спрощену систему оподаткування, звітності та обліку доходів підприємців, а також скасування касових апаратів.

Протестувальники також категорично проти альтернативного законопроєкту №4313-д, який передбачає відстрочку на рік введення касових апаратів.

  • Сьогодні, 1 грудня, спікер ВР Дмитро Разумков вніс пропозицію включити проєкт до порядку денного і розглянути його за процедурою Ad hoc. Пропозицію підтримали 324 нардепи.
  • Разумков також доручив профільному комітету терміново розробити законопроєкт, який врегулює проблемне питання, пов'язане з ФОП.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини