RU

Карантин "вихідного дня". Україна за місяць втратила близько $300 млн – НБУ

01.12.2020, 13:15
Карантин
Дмитро Сологуб (Фото: Юлія Березовська/пресцентр НБУ)

Листопадовий карантин "вихідного дня" в Україні призвів до втрати близько 0,2% ВВП (близько $300 млн), якщо його продовжать, економіка недорахується 0,4%. Про це в інтерв'ю LIGA.net розповів заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

"Третій квартал перевершив наші очікування. Зокрема, в третьому кварталі темп зростання роздрібного товарообігу в Україні був найвищим порівняно з кількома десятками країн – як розвинених, так і emerging markets. За показниками промвиробництва і ВВП ми десь посередині: краще, ніж практично вся Західна Європа, але гірше, ніж Азія", – сказав він.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Сологуб підкреслив, що повний локдаун посилить падіння ВВП цього року до 5-6%. Раніше НБУ очікував скорочення на 4-5%.

"Невизначеностей як і раніше дуже багато. У третьому кварталі ми бачили дуже серйозне поліпшення споживчих настроїв. Це було помітно з туризму, купівлі нових авто, ринку нерухомості, ритейлу. Далі багато залежить від того, як це вплине на епідеміологічні показники", – зазначив він.

За словами Сологуба, НБУ очікує, що 2021 рік і в Україні, і в світі пройде під знаком відновлення економіки. "Наш прогноз зростання ВВП на 2021 – 4,2%", – підкреслив він.

Читайте також: Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб: 2021-й стане роком зростання економіки. Прогноз – 4,2% ВВП

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини