RU

Карантин обвалив індекс очікувань ділової активності – НБУ

05.05.2021, 16:39
Карантин обвалив індекс очікувань ділової активності – НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс очікувань ділової активності НБУ опустився нижче нейтрального рівня до 46,9 пунктів у квітні, проти 51,4 пункту в березні. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Падіння індексу викликане посиленням карантинних обмежень, зростанням невизначеності бізнесу і ослабленням ділової активності підприємств, говориться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Найбільш істотно погіршили очікування результатів своєї діяльності підприємства сфери послуг: падіння секторального індексу на 8,4 п.п. до 43 пунктів. Респонденти очікують скорочення обсягів послуг, що надаються, і замовлень у процесі виконання. Компанії сектору планують скорочувати персонал і підвищувати тарифи на послуги, що надаються.

Промислові компанії, після двох місяців оптимізму, знову погіршили очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств (падіння індексу на 2,5 п.п. до 49,8 пунктів). Компанії очікують значного зростання цін на сировину і матеріали, а також готуються звільняти робітників.

Водночас, промислові компанії зберігають позитивні оцінки щодо збільшення обсягів виробництва продукції та зростання кількості замовлень. Обсяги нових експортних замовлень, за оцінками респондентів, залишаться на поточному рівні.

Падіння індексу очікувань серед підприємств сфери торгівлі склало 3,3 п.п. до 48,9 пунктів. Респонденти сектору очікують скорочення обсягів закупівель товарів для продажу, зростання закупівельних цін і зменшення розміру торговельної маржі.

Торгові компанії не планують звільняти персонал і прогнозують незначне зростання товарообігу.

Незважаючи на загальне погіршення очікувань в інших секторах, індекс очікувань ділової активності підприємств будівництва, вперше з вересня 2019 року, перетнув нейтральний рівень і склав 51,5 пунктів (40,6 пунктів у березні).

Будівельні компанії очікують збільшення обсягів проведених будівельних робіт, нових замовлень, закупівель послуг підрядників, сировини і матеріалів. Також очікується зростання цін на власну продукцію через збільшення вартості послуг підрядників. Будівельні компанії планують збільшувати чисельність працівників.

НБУ проводив щомісячне опитування з 5 до 23 квітня. Було опитано 297 підприємств.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини