RU

Карантин. НБУ змінив графік і умови для тендерів з рефінансу

28.04.2020, 14:02
Карантин. НБУ змінив графік і умови для тендерів з рефінансу - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Національний банк буде проводити тендери з короткострокового рефінансування (терміном до 90 днів) кожної п'ятниці, з довгострокового (від 1 до 5 років) - раз на місяць кожної другої п'ятниці місяця. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Графік тендерів встановлений з 30 квітня до 30 червня 2020 року.

Перший тендер з надання довгострокового рефінансування запланований на 8 травня, наступний - 12 червня.

Перший тендер з рефінансу на 90 днів відбудеться в четвер, 30 квітня, через те, що п'ятниця - неробочий день, в подальшому вони будуть проходити у п'ятницю.

В НБУ уточнюють, що ставка за всіма кредитами рефінансування буде плаваючою і дорівнюватиме обліковій ставці Нацбанку (з 24 квітня встановлена на рівні 8%). Крім того, для цих кредитів регулятор встановив на рівні нуля фіксовану змінну (постійну величину).

Обсяги кредитів не обмежені і будуть залежати тільки від обсягів ліквідної застави банку. В НБУ нагадують, що застава може включати держоблігації (ОВДП), депозитні сертифікати Нацбанку, іноземну валюту, а в найближчому майбутньому і корпоративні облігації, забезпечені державними гарантіями, а також муніципальні облігації.

"Ліквідність банків зараз складає понад 200 млрд грн і близько $8 млрд. Це дозволяє їм безперебійно обслуговувати платежі в економіці", - сказав заступник голови НБУ Олег Чурій.

При цьому він зазначив, що Нацбанк забезпечує банкам додаткові інструменти для підтримки ліквідності у разі погіршення настроїв на фінансових ринках, одночасно закликаючи підтримувати кредитами бізнес та інфраструктурні проекти.

Графік і умови тендерів з рефінансування затверджені рішеннями НБУ від 28 квітня №301-рш і №302-рш.

Читайте російською: Карантин. НБУ изменил график и условия для тендеров по рефинансу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини