RU

Карантин. НБУ рекомендує банкам надавати пільги з обслуговування кредитів

19.03.2020, 11:35
Карантин. НБУ рекомендує банкам надавати пільги з обслуговування кредитів - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-служба НБУ)

Українським банкам варто розглянути можливість пільгового періоду обслуговування кредитів на період карантину. Таку рекомендацію озвучила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова на зустрічі з банкірами 18 березня, повідомляє прес-служба НБУ.

"Позиція Національного банку щодо цього питання така: до всіх кредитів, які на вечір 7 березня 2020 були працюючими і обслуговувалися, можна застосовувати пільговий режим обслуговування на період карантинних заходів, і це не матиме негативного впливу на капітал банку", - зазначила Рожкова.

За її словами, банки повинні почати реструктуризацію кредитів вже зараз: приклади реструктуризацій і застосування пільгового режиму в наших нормативно-правових актах, зокрема в постанові №97.

У НБУ пояснили, що підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками і стандартним у випадку з роздрібними.

"Особливим повинен бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, і до населення, яке в результаті карантинних заходів і припинення роботи окремих компаній тимчасово не працює", - сказала Рожкова.

Заступник голови НБУ також підкреслила, що в нинішніх умовах надзвичайно важливою є боротьба з вірусом паніки, тому банки не повинні обмежувати операції клієнтів.

Читайте російською: Карантин. НБУ рекомендует банкам предоставлять льготы по обслуживанию кредитов

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини