Карантин. НБУ рекомендує банкам надавати пільги з обслуговування кредитів

19.03.2020, 11:35
Карантин. НБУ рекомендує банкам надавати пільги з обслуговування кредитів - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-служба НБУ)

У Нацбанку заявляють, що банки можуть застосовувати пільговий режим обслуговування на період карантину

Українським банкам варто розглянути можливість пільгового періоду обслуговування кредитів на період карантину. Таку рекомендацію озвучила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова на зустрічі з банкірами 18 березня, повідомляє прес-служба НБУ.

"Позиція Національного банку щодо цього питання така: до всіх кредитів, які на вечір 7 березня 2020 були працюючими і обслуговувалися, можна застосовувати пільговий режим обслуговування на період карантинних заходів, і це не матиме негативного впливу на капітал банку", - зазначила Рожкова.

За її словами, банки повинні почати реструктуризацію кредитів вже зараз: приклади реструктуризацій і застосування пільгового режиму в наших нормативно-правових актах, зокрема в постанові №97.

У НБУ пояснили, що підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками і стандартним у випадку з роздрібними.

"Особливим повинен бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, і до населення, яке в результаті карантинних заходів і припинення роботи окремих компаній тимчасово не працює", - сказала Рожкова.

Заступник голови НБУ також підкреслила, що в нинішніх умовах надзвичайно важливою є боротьба з вірусом паніки, тому банки не повинні обмежувати операції клієнтів.

Читайте російською: Карантин. НБУ рекомендует банкам предоставлять льготы по обслуживанию кредитов

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих