Карантин. НБУ продовжує пом'якшувати вимоги до банків

06.04.2020, 17:26
Карантин. НБУ продовжує пом'якшувати вимоги до банків - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба НБУ

Нацбанк спростив конкурсний відбір керівників банків, залишив один сценарій стрес-тестування для банків, відстрочив введення деяких нормативів

Національний банк України пом'якшує вимоги до роботи банків під час дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема Нацбанк:

  1. Дозволив керівникам і кандидатам на керівні посади банків і небанківських фінустанов не проходити тестування. Співбесіди з кандидатами будуть через відеозв'язок.
  2. Дозволив не подавати в НБУ документи на паперових носіях за умови їх подання в електронному вигляді.
  3. Продовжив терміни введення ряду вимог щодо організації процесу управління проблемними активами. Переніс кінцевий термін введення всіх вимог на 30 листопада 2020. У той же час, банки повинні до 30 квітня підготувати план роботи з непрацюючими активами і  стягненим майном, що визнані банком на 1 березня 2020 року.
  4. Відстрочив введення банківськими групами декларації схильності до ризиків на чотири місяці.
  5. При розробці і наданні банками планів відновлення діяльності, дозволив застосовувати тільки один стрес-сценарій замість трьох. І він повинен передбачати тривалий негативний економічний ефект від коронавірусу.
  6. Продовжив кінцевий термін подачі планів відновлення діяльності для банків, які не є системно важливими з 1 жовтня до 20 грудня 2020 року.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Всі ці зміни передбачені постановою НБУ №46 від 3 квітня і вступають у силу з дня, наступного за днем ​​його офіційного опублікування.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы