RU

Карантин. Близько 700 000 підприємців в Україні зупинили роботу

20.03.2020, 18:19
Карантин. Близько 700 000 підприємців в Україні зупинили роботу - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Через карантин зупинили роботу близько 600 000-700 000 підприємців, малих підприємств сфери послуг, установ сфери освіти, які дають роботу 3,5-4 млн осіб. Таку оцінку озвучив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков в ефірі одного з телеканалів, повідомляє прес-служба організації.

"На щастя, в 95% випадків підприємці можуть домовитися з власниками орендованих приміщень про умови роботи, тому що орендодавці та орендарі взаємозалежні. Цьому сприяє, серед іншого, визнання карантину форс-мажором на законодавчому рівні", - зазначив він.

За словами Чижикова, в тих випадках, коли сторони не можуть домовитися, торгово-промислові палати видають сертифікати про факт форс-мажору, з якими підприємці можуть захищати свої інтереси в суді.

"Зараз дуже актуальне питання відстрочки у погашенні банківських кредитів, виданих підприємцям, незастосування штрафів і пені за затримку виплат. Для пошуку рішення необхідний діалог банків і Національного банку. Торгово-промислова палата буде вносити цю пропозицію в підготовлюваний законопроект щодо комплексу більш широких заходів підтримки бізнесу", - додав Чижиков.

За даними НБУ, на кінець січня 2020 року об'єм кредитного портфеля для МСБ склав 6,2 млрд грн. 44% кредитних коштів надані терміном до 1 року, 52% - строком від 1 до 5 років.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини