RU

Кабмін зробив крок до створення газового хаба в Україні для американського СПГ

27.05.2020, 15:12
Кабмін зробив крок до створення газового хаба в Україні для американського СПГ - Фото
Термінал СПГ у Польщі (фото: depositphotos.com)

Кабінет міністрів схвалив проект меморандуму про співпрацю між американською компанією Louisiana Natural Gas Exports та українським урядом, який передбачає вивчення можливостей поставок зрідженого газу (СПГ) зі США. Відповідне рішення прийняли з одноденним доопрацюванням на засіданні уряду 27 травня, повідомив депутат Олексій Гончаренко.

Меморандум передбачає створення нової газової інфраструктури між Польщею та Україною.

Згідно з документом, котрий опублікував Гончаренко, загальний термін проекту - не менше 20 років. Річний обсяг поставок зрідженого газу зі США складає 5,5 млрд кубометрів. Ціна буде визначатися відповідно до ринку Henry Hub.

Проект може бути частково профінансовано урядами США та Євросоюзу.

Меморандум не створює юридичних зобов'язань і є лише декларацією про наміри, йдеться в документі.

  • У березні в Міненерго повідомляли, що домовилися з Louisiana Natural Gas Exports про створення газового хаба на базі українських сховищ для поставок скрапленого газу. У міністерстві назвали угоду "великим геополітичним проектом". Він має на увазі, що США будуть поставляти на хаб в Україні зріджений газ через польські термінали для подальшого його транспортування до європейських країн.
  • У серпні 2019 року Україна підписала угоду з польською нафтогазовою компанією PGNiG про купівлю та імпорт американського скрапленого газу.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини