Кабмін змінив порядок знищення підакцизного конфіскату

11.12.2019, 17:18
Кабмін змінив порядок знищення підакцизного конфіскату - Фото
Фото: depositphotos.com

Сьогодні, 11 грудня, Кабінет міністрів України схвалив розроблену Міністерством юстиції постанову про вдосконалення порядку розпорядження підакцизними товарами (алкогольні напої, тютюнові вироби). Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"У зв'язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих підакцизних товарів такі товари потрапляли на ринок повторно. Це ставило під загрозу споживачів і призводило до недоотримання доходів до державного бюджету", - зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, тепер такі товари будуть знищуватися підприємствами, які відібрані відповідно до Закону України "Про державні закупівлі", крім невеликих за обсягом партій, які можуть знищуватися відповідними комісіями самостійно.

"У той же час представникам бізнесу надається право бути присутніми при знищенні цих товарів", - додав міністр.

Крім того, нові правила передбачають відеозйомку процесу знищення конфіскату. У Мін'юсті вважають, що аналіз відеофіксації дозволить виявляти порушення з боку посадових осіб і представників організацій, які знищують конфіскат.

Постанова також передбачає, що знищенню підлягають обладнання та інші предмети, які були використані для незаконного виготовлення товарів, крім обладнання для промислового виробництва спирту та алкогольних напоїв. А обладнання для промислового виробництва спирту й алкоголю передадуть на реалізацію.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации