RU

Кабмін затвердив законопроект "Про працю"

27.12.2019, 13:51
Кабмін затвердив законопроект
Засідання уряду (Фото: прес-служба Кабміну)

Сьогодні, 27 грудня, Кабінет міністрів затвердив законопроект "Про працю". Про це в Facebook написав  міністр економіки Тимофій Милованов.

За його словами, мета документа - підвищити офіційну зайнятість і рівень зарплат в країні. Милованов зазначив, що новий закон необхідний, оскільки Кодекс законів про працю застарів і давно не захищає працівників.

"Чинний документ датований 1971 роком, тому не передбачає офіційної фіксації сучасних форм праці - фрілансу, дистанційної, домашньої або тимчасової роботи і ін. Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою... стала нелегальна зайнятість, ...зарплати в конвертах, складність в пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу", - уточнив Милованов.

Міністр вважає, що законопроект дозволить збалансувати ринок робочої сили, вивести з тіні заробітні плати і прискорити економічне зростання.

Зокрема, Милованов зазначив, що нове законодавство: збереже і розширить соціальні права і гарантії працівників через легалізацію праці; збільшить кількість легальних робочих місць; забезпечить рівні можливості чоловіків і жінок; підвищить доходи працівників; гармонізує законодавство з ЄС.

У підготовці законопроекту брали участь галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу і профспілки.

"Закон вступить в силу через 6 місяців після розгляду і прийняття парламентом. Ще протягом року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин та кадрових документів до нововведень", - додав Милованов.

Він також уточнив, що законопроект планується розглядати в парламенті пакетом з іншими законопроектами які впливають на ринок праці і трудові відносини: "про страйк", "про профспілки" та ін.

Читайте також: Новий законопроект про працю: розвінчуємо міфи

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини