RU

Кабмін вніс електроенергію до переліку соціально значущих товарів. Що це означає

01.02.2021, 18:00
Кабмін вніс електроенергію до переліку соціально значущих товарів. Що це означає - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Кабінет міністрів України вніс електроенергію до переліку товарів, що мають істотну соціальну значимість. Про це йдеться в постанові Кабміну №64 від 1 лютого, опублікованій на сайті уряду.

Згідно з постановою Кабміну "Про заходи для стабілізації цін на соціально значущі товари" від 22 квітня 2020 року, ціни на соціально значущі товари підлягають державному контролю. До цього переліку також входять: гречана крупа, борошно, яйця, деякі ліки, антисептики, медичні маски і природний газ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Виробник соціально значущих товарів зобов'язаний заздалегідь декларувати зміну їх вартості. Зміна ціни на 15% має декларуватися за 30 днів до її введення, на 10% – за 14 днів, на 5% – за три дні.

  • 1 липня 2017 року Кабмін повністю скасував держрегулювання цін на продукти харчування. Його повернули під час пандемії COVID-19, 18 травня 2020 року.
  • 6 січня НКРЕКП скасувала пільгові ціни на електроенергію для окремих категорій громадян. Деталі – тут.
  • 18 січня 2020 року Кабмін вніс природний газ до переліку соціально значущих товарів. У той же день уряд встановив граничну ціну на газ у розмірі 6,99 грн за кубометр із ПДВ, але без урахування плати за доставлення газу.
  • 1 лютого Кабмін затвердив порядок компенсацій для громадян, які використовують електроопалення. Загальна сума компенсацій складе близько 1,4 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини