RU

Кабмін вніс до Ради проект про приватизацію УЗ і Нафтогазу

04.02.2020, 13:28
Кабмін вніс до Ради проект про приватизацію УЗ і Нафтогазу - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Кабінет міністрів 3 лютого вніс до Верховної Ради законопроект №2831 про перелік держкомпаній, заборонених до приватизації.

Текст законопроекту та пояснювальна записка до нього станом на ранок 4 лютого не оприлюднені.

15 січня на засіданні уряду був схвалений оновлений перелік заборонених до приватизації державних підприємств. У той же час Кабмін дозволив частковий продаж акцій ряду компаній, залишивши за державою контрольний пакет (50% + 1 акція).

У перелік компаній, частину яких держава готова продати, увійшли, зокрема, Нафтогаз, Магістральні газопроводи України, Укртрансгаз, Укрнафта, Укртранснафта, Чорноморнафтогаз, Укрпошта, Укрзалізниця.

У список підприємств, в статутному капіталі яких частка держави не може бути менше 100%, і які не підлягають приватизації, увійшли Енергоатом, Укренерго, Укроборонпром, ДП Антонов, Київський бронетанковий завод, Зоря-Машпроект, Адміністрація морських портів України, Укрхімтрансаміак, Укргідроенерго, оператор енергоринку та ін.

  • У жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. Відповідно до закону, Кабмін протягом трьох місяців після набрання документом чинності повинен розробити і подати на розгляд парламенту перелік стратегічних підприємств, де держава не може продати контрольний пакет акцій.
  • 27 грудня Кабмін розглядав початковий варіант законопроекту. Тоді до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, не входили Укртрансгаз, Укрнафта, Укргазвидобування, Укртранснафта, Чорноморнафтогаз, а також не передбачалося закріплення за державою 100% його корпоративних прав.

Читайте російською: Кабмин внес в Раду проект о частичной приватизации УЗ и Нафтогаза

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини